Arhīvs

Filmas “Lēciens” pirmizrāde un tiešsaistes preses konference

Gaidot dokumentālās filmas “Lēciens” pirmizrādi, ceturtdien, 26. novembrī, plkst. 13:00 sadarbībā ar portālu TVNET notiks tiešsaistes preses konference. Filmas pirmizrāde visā Latvijā jau 27. novembrī straumēšanas platformās “Helio”, “Shortcut” un “Go3”.

 

Preses konference norisināsies tiešsaistē sadarbībā ar portālu TVNET, to vadīs žurnālists Toms Rātfelders, piedalīsies filmas režisore Giedre Žickīte, producents Uldis Cekulis un festivāla ArtDocFest/Riga prezidents, režisors Vitālijs Manskis.

Saite uz preses konferenci ŠEIT.

Pirmizrādes dienas vakarā, 27. novembrī plkst. 19:00 TVNET studijā tiešraidē notiks filmas komandas īpašā pirmizrādes pēcpusdiena, kuras laikā skatītāji varēs TVNET portālā tiešsaistē uzdot jautājumus filmas režisorei Giedrei Žickītei un filmas komandai. Vada TVNET žurnālists Toms Rātfelders.

Aukstā kara dokumentālais trilleris Lēciens / The Jump ir Lietuvas, Latvijas un Francijas kopražojums. Režisores Giedres Žickītes filma pasaules pirmizrādi piedzīvoja 9. oktobrī Varšavas starptautiskā filmu festivāla konkursa programmā, iegūstot labākās dokumentālās filmas balvu. Varšava ir viens no 15 A klases kinofestivāliem pasaulē, un līdz ar uzvaru šajā festivālā filma kvalificējas uz nomināciju Eiropas Kinoakadēmijas balvai.

Kopš pasaules pirmizrādes filma Lēciens ir izrādīta deviņos nozīmīgos starptautiskos festivālos – arī Romā, Jihlavā, Lībekā un Tallinā. Lielākajā ASV dokumentālo filmu festivālā Doc NYC (Ņujorka) filma Lēciens iekļuva skatītāju simpātiju desmitniekā.

Pirms 50 gadiem – 1970. gada 23. novembrī, Pateicības dienā – ASV krasta apsardze devās uz tikšanos ar padomju kuģi Sovetskaja Litva, kas bija noenkurojies pie Martasvinjardas salas krastiem. Mērķis bija divpusēja tikšanās, lai apspriestu zvejas tiesības Atlantijas okeānā. Kamēr sarunas ritēja pilnā sparā, Sims Kudirka izmisīgās brīvības alkās pārlēca uz amerikāņu kuģa The Vigilant (angļu val. – „Modrais”). Viņam par šausmām pēc septiņām stundām brīvībā amerikāņi pārbēdzēju izdeva Padomju Savienībai, izraisot pasaules mediju sašutumu, jo pārbēdzēju piekāva līdz bezsamaņai un arī viņa tālākā dzīve nesolīja nekādas cerības. Un tā tas būtu beidzies, ja vien kāds amerikāņu kuģa jūrnieks, pēc izcelsmes latvietis, nebūtu nākamajā dienā par šo incidentu pavēstījis ASV medijiem.

Aculiecinieku stāsti, unikāli arhīvu kadri un dramatisko notikumu rekonstrukcijas, kurās piedalās nu jau 90 gadus vecais Sims Kudirka, veido dokumentālā trillera Lēciens sižetu, kas aizved skatītāju aizraujošā kino piedzīvojumā.

 

 

25.11.2020.

 

26/11/2020