Arhīvs

Filmas “Ģimenes lietas” un “Kā Tev klājas, Rūdolf Ming?” iekļautas Toronto filmu festivāla konkursa programmā

Ziemeļamerikas lielākā dokumentālo filmu festivāla HotDocs konkursa programmā iekļautas divas dokumentālās filmas no Latvijas – režisora Andra Gaujas Ģimenes lietas un Roberta Rubīna Kā Tev klājas, Rūdolf Ming?.

HotDocs norisināsies Toronto no 28. aprīļa līdz 8. maijam, un tajā kopumā tiks izrādītas vairāk nekā 170 filmas no vairāk nekā 35 pasaules valstīm.
 
Abas latviešu dokumentālās filmas iekļautas World Showcase programmā. Andra Gaujas dokumentālo filmu Ģimenes lietas festivālā demonstrēs 29., 30. aprīlī un 3. maijā, savukārt režisora Roberta Rubīna dokumentālo filmu Kā tev klājas, Rūdolf Ming? – 1., 3. un 8. maijā.
 
Dokumentālā filma Ģimenes lietas ir nominēta Krievijas Kinoakadēmijas balvai Nīke kategorijā Labākā NVS un Baltijas valstu filma. Pagājušajā gadā filma Čehijā, paralēli Jihlavas starptautiskajam dokumentālo filmu festivālam esošajā dokumentālo filmu tirgū East Silver Marke ieguva savu pirmo balvu – Silver Eye Award kategorijā Vidēja garuma dokumentālās filmas, kur tika nominētas 11 filmas.
 
Savukārt dokumentālā filma Kā Tev klājas, Rūdolf Ming? pērn tika atzīta par starptautiskā kino foruma Arsenāls Baltijas filmu skates labāko darbu.
 
Kā Tev klājas, Rūdolf Ming? 60’
Režisors Roberts Rubīns
Scenārija autors Jānis Kalve
Operators Uldis Jancis
Producenti Antra Cilinska, Guna Stahovska
Studija Jura Podnieka Studija
 
Filma stāsta par padsmitnieku Rūdolfu no Talsiem, kura lielākā aizraušanās ir kino. Viņš uz papīra strēmelēm  zīmē šausmu filmas un trillerus, pats šīs filmas demonstrējot apskaņo ar balsi, emocionāli runādams varoņu tekstus dažādās balsīs. Reizēm Rūdolfs spēlē klavieres, izgudro paštaisītas lamatas un cep picu. Reiz Rūdolfs piekrita mācītāja ierosinājumam jaunās baznīcas atklāšanai uzzīmēt filmu par Bībeles sižetiem… Filmas vēstījums ir ārkārtīgi pozitīvs – Rūdolfs gan ir diezgan sarežģīta personība, tomēr ģimene un apkārtējie ar mīlestību ļauj izpausties zēna  radošajai būtībai, kas izraisa plašu sajūtu spektru – no bailēm līdz smiekliem un patiesai zēna talanta apbrīnai.
 
Ģimenes lietas 58’
Režisors/scenārija autors Andris Gauja
Operators Aleksandrs Grebņevs
Producente Madara Melberga
Studija FA Filma
 
Sižeta centrā ir jauna sieviete Zanda (28), kura cenšas izdzīvot ar saviem diviem bērniem dieva aizmirstā Kurzemes ciematā. Viņas bērnu tēvs ir viņas brālis, kurš izcieš gadu cietumsoda. Filma seko Zandas dzīvei gada garumā; šajā laikā viņa cenšas tikt galā ar visaptverošo nabadzību un ciema dzērāju mīlas apliecinājumiem. Šo trīs vīriešu portretējums ir grotesks un atpazīstams – Oskars ir dzīvespriecīgs lauku puisis, kurš, neskatoties uz konfliktiem ar savu vecmāmiņu, mīl kārtīgi iedzert un pārbaudīt savus spēkus asprātībā un atraktivitātē. Džonis – vīrietis labākajos gados – Zandas simpātijas mēģina iekarot ar drāmas palīdzību. Savukārt Andulis ir varbūt vispatiesākais savās jūtās pret Zandu, tomēr tikpat bezpalīdzīgs kā visi pārējie.Tajā pašā laikā ciema sociālais dienests spiež Zandu pieņemt sarežģītu lēmumu – turpinot kopdzīvi ar brāli, sievietei var tikt atņemtas mātes tiesības.
 
Ģimenes lietas un Kā Tev klājas, Rūdolf Ming? uzņemtas ar Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.
 

                 Kā Tev klājas, Rūdolf Ming?

22/03/2011