Arhīvs

Filmas “Dvēseļu putenis” operators Valdis Celmiņš nominēts balvai “IMAGO”

Kara drāmas “Dvēseļu putenis” galvenais operators-inscenētājs Valdis Celmiņš nominēts vienai no nozīmīgākajām profesionālo kinooperatoru balvām pasaulē  – Starptautiskās Kinooperatoru federācijas balvai IMAGO. Viņš ir viens no trim pretendentiem uz balvu par labāko spēlfilmas operatora darbu, konkurējot ar filmas “1917” galveno operatoru Rodžeru Dīkinsu (Roger Deakins). Apbalvošanas ceremonija notiks 14. martā Briselē.

Līdz ar Valdi Celmiņu un Rodžeru Dīkinsu balvai nominēts arī Antons Mertenss par darbu filmā Spiegs / Spionen; šī operatora darbs Latvijas skatītājiem pazīstams, pateicoties populārā televīzijas seriāla Versaļa trešajai sezonai.

Valdis Celmiņš pauž gandarījumu, ka IMAGO žūrija ir nolasījusi un novērtējusi īpaši Dvēseļu putenim izraudzīto darba metodi: “Mēs kopā ar režisoru Dzintaru Dreibergu nolēmām, ka kinokamerai visu laiku jāatrodas blakus galvenajam varonim, tā mēģinot vizuāli izstāstīt ļoti personīgu latviešu strēlnieku puikas stāstu un radīt skatītājam maksimālu klātbūtnes efektu. Bet man personīgi vislielākais prieks, ka aptuveni tajā pašā laikā Rodžers Dīkinss, mans elks jau no studentu gadiem, otrā pasaules malā ir īstenojis ne mazāk personīgu Pirmā pasaules kara vizualizāciju. Ļoti ceru satikt viņu klātienē!”

Latvijas Kinooperatoru ģildes prezidents Gints Bērziņš stāsta: “Starptautiskā Kinooperatoru federācija IMAGO apvieno 49 nacionālās kinooperatoru ģildes, gandrīz 4000 profesionālus operatorus no visas pasaules un ir nozīmīgākā nozares organizācija pasaulē. Latvijas Kinooperatoru Ģilde ir IMAGO biedrs kopš 2004. gada. Katru gadu katra valsts izvirza savus kandidātus IMAGO balvai, kas ir īpaši nozīmīga profesionālajā vidē, jo arī žūrijā ir kinooperatori, kuri izvērtē tieši kinooperatora darba mākslinieciskās un amatnieciskās nianses, inovāciju un sarežģītību. IMAGO balvu ik gadu piešķir operatoriem par darbu atsevišķās kategorijās – spēlfilmās, televīzijas filmās, dokumentālajā kino, studentu un debijas filmās u. c. Balva par mūža ieguldījumu šogad tiks pasniegta angļu operatoram un režisoram Krisam Mengesam (Chris Menges), divu Oskaru laureātam.”

“Visa Dvēseļu puteņa komanda ir ļoti priecīga un lepna par Valda Celmiņa nomināciju! Tā ir godam pelnīta, jo Valdis ir ne tikai ļoti talantīgs, bet arī neticami pašaizliedzīgs, traks un ar augstu darba kultūru apveltīts operators, kurš īstā kadra dēļ ir gatavs ziedot neskaitāmas sagatavošanās stundas un testēt savas un iespējamā/neiespējamā robežas,” saka filmas Dvēseļu putenis producente Inga Praņevska.

 

17.02.2020.

 

17/02/2020