Arhīvs

Filmai “Homo Novus” – 50 000 skatītāju un dziesmas videoklips

Klajā laists videoklips Latvijas simtgades spēlfilmas “Homo Novus” noslēdzošajam skaņdarbam “Kas putnu gaisā tur”, kuru speciāli filmai komponējis Maestro Raimonds Pauls, vārdus radījis Jānis Peters, izpilda Intars Busulis. “Kas putnu gaisā tur” videoklips veidots tikai no filmas kadriem režisores Annas Vidulejas režijā. Vienlaikus ar videoklipa publiskošanu nāk ziņa, ka filmu “Homo Novus” jau noskatījušies vairāk nekā 50 000 skatītāju visā Latvijā.

 

Par videoklipa veidošanu dziesmai Kas putnu gaisā tur režisore Anna Viduleja saka: “Pateicība par iespēju! Tas ir gods veidot kopīgu darbu ar izcilu profesionāļu komandu – Maestro Raimondu Paulu, Jāni Peteru, Intaru Busuli, Juri Vaivodu, Arti Orubu, Andri Grunti, Mārci Auziņu un talantīgo vijoļu kvartetu! Paula mūzika paceļ kino konkrētību nosacītības līmenī un dāvina tam jaunu un bagātu jūtu dimensiju. Prieks, ka daļiņa filmas videoklipa veidolā uzsākusi pati savu patstāvīgo dzīvi kino un mūzikas cienītāju sabiedrībā.”

Kas putnu gaisā tur ir lielisks skaņdarbs lieliskai filmai – Maestro atgriešanās kinomūzikā! Skatoties filmu, pazūd sajūta, vai Paula mūzika radītai filmai vai tieši otrādi – filma būvēta ap Paula mūziku. Tieši tas to padara par izcilu savienojumu, jo neviens cits tā neprot ievibrēt sajūtas kā cienījamais Maestro,” tā par sadarbību ar Raimondu Paulu Homo Novus filmas un videoklipa ietvaros stāsta mūziķis Intars Busulis.

Videoklipu iespējams noskatīties ŠEIT.

Filma Homo Novus skatāma kinoteātros visā Latvijā no šāgada 26. septembra. To joprojām iespējams noskatīties vairāk nekā 150 reģionālajos kultūras centros un 15 kinoteātros visā Latvijā. No 1. novembra filma atkal būs skatāma Rīgas kinoteātra Splendid Palace repertuārā. Lai atrastu sev tuvāko kino skatīšanās vietu, aicinām sekot aktuālajam seansu sarakstam ŠEIT.

Filma Homo Novus saņēmusi visvairāk (kopumā 13) nomināciju Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps – gada labākās pilnmetrāžas spēlfilmas nomināciju papildina 12 nominācijas kinoprofesijās. Labākā spēlfilmas režisora balvai nominēta Anna Viduleja, labākais spēlfilmas operators – Jānis Eglītis, labākā aktiera titulam nominēti Kaspars Znotiņš un Igors Šelegovskis, labākās aktrises otrā plāna lomā – Agnese Cīrule un Guna Zariņa, labākie aktieri otrā plāna lomā – Andris Keišs un Kaspars Zvīgulis, labākais mākslinieks – Kirils Šuvalovs, labākais kostīmu mākslinieks – Liene Rolšteina, labākais grima mākslinieks – Ilze Trumpe, kā arī labākais komponists – Raimonds Pauls.

Spēlfilmas scenāriste un režisore ir Anna Viduleja, kura jau sen lolojusi ideju par Anšlava Eglīša romāna ekranizāciju. Homo Novus galvenajā lomā debitē jaunais aktieris Igors Šelegovskis, lomās ir Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Kaspars Zvīgulis, Aurēlija Anužīte-Lauciņa, Agnese Cīrule, Nikolajs Korobovs, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Regīna Razuma, Ģirts Krūmiņš, Ģirts Ēcis un citi. Komēdijā filmējušās arī citas sabiedrībā pazīstamas personas, piemēram, Kaspars Kambala, Intars Busulis un Andrejs Žagars. Filmas veidotāju vidū ir arī operators Jānis Eglītis, galvenais mākslinieks Kirils Šuvalovs (Krievija), scenārija līdzautore Maurīna Tomasa (Apvienotā Karaliste), producenti Ivo Ceplevičs, Jānis Kalējs un Sergejs Berdičevskis.

Spēlfilmu Homo Novus finansiāli atbalsta Nacionālais kino centrs, Valsts kultūrkapitāla fonds un tirdzniecības centrs Galerija Centrs. Filma tapusi studijā Film Angels Productions, palīdzību un atbalstu snieguši „BBrental”, SDG, „Vairāk saules”, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Mākslas akadēmija, Latvijas Antīko automobiļu klubs,  Rīgas Motormuzejs, „Latvijas Mobilais telefons”, Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, „Valsts nekustamie īpašumi”, „Altum”, SIA „Vaļņu nams 11”, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, „iDeal”, Liepājas Valsts 1. ģimnāzija, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola, „Latvijas dzelzceļš”, Latvijas Nacionālā opera un balets, LU Botāniskais dārzs, Astrīde Peka-Skulme, Stīna Skulme-Balode un citi. Filmas izplatītājs Latvijā ir uzņēmums „ACME Film”.

Sekojiet līdzi jaunumiem facebook.com/movieHN ; www.homonovusmovie.lv

 

31.10.2018.

 

01/11/2018