Arhīvs

Filmai „Ģimenes lietas” žūrijas specbalva

Režisora Andra Gaujas filma Ģimenes Lietas saņēmusi kārtējo starptautiska mēroga atzinību – V NVS un Baltijas valstu nacionālās kinematogrāfijas forumā iegūstot žūrijas specbalvu – statueti un diplomu.

Maskavas forums aptver visu bijušās PSRS reģionu, un konkursā iekļautās filmas vērtēja starptautiska žūrija ar slaveno Krievijas scenāristu Rustamu Ibragimbekovu priekšgalā.

12. septembrī filmas režisors Andris Gauja atkal dosies uz Krieviju, kur filma piedalīsies kinofestivāla Saratovskie Stradaņija konkursa programmā. Savukārt oktobra vidū Ģimenes Lietas jau piekto reizi ceļos uz Ameriku – šoreiz uz Sirakūzu Starptautisko kinofestivālu Ņujorkas štatā ASV. Arī Sirakūzu festivālā filma iekļauta konkursa programmā.

Dokumentālā filma Ģimenes Lietas līdz šim kopumā ir piedalījusies jau vairāk nekā 20 kinofestivālos Eiropā un Ziemeļamerikā. Vasarā filma uzvarēja ASV lielākajā dokumentālo filmu festivālā Silverdocs, kur saņēma balvu kā pasaules labākā dokumentālā filma.

„Filmas Ģimenes Lietas galvenā varone Zanda dzīvo Kurzemes ciematā, kur valda nabadzība, alkohols un vardarbība. Viņa cenšas glābt savu ģimeni, kur abu bērnu tēvs vienlaikus ir Zandas miesīgs brālis. Par spīti apkārt valdošajai bezcerībai, filmas varoņi nezaudē optimismu un filmā netrūkst komiski absurdu situāciju. Plašākā izpratnē Ģimenes Lietas ir stāsts par cilvēka vēlmi izrauties no sava ierastā dzīves apļa, lai īstenotu savus sapņus – šāda formula attiecas uz jebkuru cilvēku jebkurā sabiedrībā,” uzskata filmas veidotāji.

Filmas režisors un scenārists ir Andris Gauja, operators Aleksandrs Grebņevs, producente Madara Melberga, filmu studija FA FILMA.
 

12/09/2011