Arhīvs

Filma „Pasaules skaņa” iegūst “Grand Prix” festivālā Polijā

Dāvja Sīmaņa un Ginta Grūbes dokumentālā filma Pasaules skaņa ieguvusi Starptautiskā filmu festivāla KAMERaton – Grand Prix – festivāla statueti un naudas prēmiju 15 000 PLN (aptuveni 3300 EUR).

Festivāls KAMERaton notiek Polijā un skatītājiem piedāvā filmas par mūziku. Šī gada festivālam tika pieteiktas 120 filmas no 12 valstīm, no kurām 46 filmas bija iekļautas konkursa programmā.
 
Filma Pasaules skaņa ir savdabīgs vizuāli un muzikāli krāšņs ceļojums apkārt zemeslodei klasiskās laikmetīgās mūzikas pasaulē, tiekoties ar komponistiem, kuri, diriģenta Māra Sirmā un kora Kamēr aicināti, komponēja dziesmas Saulei, lai tās atskaņotu vienotā koncertprogrammā. Apzinoties, ka mūziku ar vārdiem izskaidrot nav iespējams, filma piedāvā ieskatīties mūzikas tapšanas brīnumā.
 
Filma veidota filmu studijā Mistrus Media, režisori Dāvis Sīmanis un Gints Grūbe, operators Andrejs Rudzāts, skaņu operators Normunds Kļaviņš, skaņu režisors Anrijs Krenbergs, montāžas režisori Andra Lejniece un Dāvis Sīmanis, datorgrafika Edmunds Jansons, producenta asistente Līga Gaisa, producente Inese Boka-Grūbe.
 
Filmas tapšanu atbalstījuši: MEDIA Development, Nacionālais Kinocentrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds, A/S Latvenergo, Latvijas Televīzija.
 

                             Pasaules skaņa

04/10/2011