Arhīvs

Filma “Modris” nominēta Grieķijas nacionālajai kinobalvai

Jura Kursieša debijas filma “Modris” nominēta Grieķijas Hellēņu Filmu Akadēmijas balvai (Hellenic Film Academy award), saņemot nominācijas kategorijās “Labākā debija” un “Labākā montāža”. Katrā kategorijā par titulu cīnās tikai trīs filmas.

Hellēņu Filmu Akadēmijas balva ir Grieķijas galvenā nacionālā kino balva, un ir neparasti, ka tai nominēts minorās kopprodukcijas darbs. “Tas ir mūsu aktīvās starptautiskās kopproducēšanas rezultāts,” priecīgi norāda filmas “Modris” grieķu producente Vikija Miha. “Tā ir arī kā zīme, kas pierāda kosmopolītiskas kultūras veidošanos Eiropā. Ceru, ka tas turpināsies Grieķijā un tiks vēl spēcīgāk attīstīts Latvijā”. Balvai nominētais filmas montāžas režisors Jorgos Mavropsaridis (Yorgos Mavropsaridis, 1954) ir pieredzes bagāts un grieķu kino industrijā zināms profesionālis, kurš kopš 1981. gada bijis montāžas režisors apmēram 60 filmām.

Modris

Jura Kursieša filma “Modris” Baltijas skatītājiem pieejama interneta nomā video vietnē vimeo.com (https://vimeo.com/ondemand/modris). Samaksājot nepilnus trīs eiro par 48 stundu nomu, filmu var noskatīties jebkurā laikā un uz jebkuras datorierīces HD kvalitātē.

Informāciju sagatavoja
Zane Peneze,
filmas “Modris” publiciste
22022387

24/03/2015