Arhīvs

Filma “Modris” gūst atzinību Sansebastjanas filmu festivālā Spānijā

Jura Kursieša debijas filma Modris saņēmusi Īpašo žūrijas atzinību Sansebastjanas Starptautiskajā filmu festivālā Spānijā. Kā norāda festivāla žūrijas pārstāvji, balva pasniegta “par filmas stilistisko sasniegumu un veidu, kā tiek sasaistīta vientulība un sabiedrība, personīgās ciešanas un administratīvā apspiestība”.

Sansebastjanas filmu festivāls ir viens no nozīmīgākajiem A klases festivāliem, kam ir gan ar BAFT (Britu filmu un TV akadēmijas,) FIAPF (Starptautiskās kinoproducentu asociācijas), gan FIPRESCI (Starptautiskās kinokritiķu asociācijas) akreditācijas.

Iepriekš Latvijas vārdu Sansebastjanas festivāla vēsturē spoži ierakstījusi Herca Franka dokumentālā filma Reiz dzīvoja septiņi Simeoni, kas 1991. gadā saņēma balvu kā labākā dokumentālā filma.
Sansebastjanas festivālā filma Modris piedzīvoja savu Eiropas pirmizrādi. Jau drīzumā, 10. oktobrī notiks filmas Austrumeiropas pirmizrāde nozīmīgajā Varšavas filmu festivālā. Pasaules pirmizrāde bija prestižajā Toronto filmu festivālā, bet uz Latvijas kinoekrāniem tā tiks izrādīta no 24. oktobra.

Filmas Modris scenārijs balstīts uz patiesiem notikumiem. Tas attēlo tikko pilngadību sasnieguša puiša liktenīgu dzīves posmu – konflikts ar māti iziet no rāmjiem, kad par sīku zādzību māte savu dēlu nodod policijai. Tas noved pie krustcelēm ar Latvijas tiesu sistēmu un attiecībām ar vienaudžiem.

29/09/2014