Arhīvs

Filma “Kriminālās ekselences fonds” jau pusgadu uz ekrāna

Režisora Oskara Rupenheita komēdija “Kriminālās ekselences fonds” 2. augustā nosvinējusi sešus mēnešus kopš pirmizrādes, visu šo laiku filma bijusi Latvijas kinoteātru repertuārā un to apmeklējuši gandrīz 77 000 skatītāju, turklāt veiksmīgi darbojas “Krimināli ekselentais radio”, nosvinēts 500. seanss un filmas izrādīšana turpinās.

 

Filmas veidotāju komanda ziņo:

– Jau sākumā bija skaidrs, ka būs… cik jau esam citējuši paši sevi, bet to, ka filma noturēsies Latvijas kinoteātros vairāk kā 6 mēnešus, Latvijas simtgades laikā, kad konkurences no lieliskām pašmāju filmām netrūkst, bet pēdējo gadu karstākajā vasarā kino ir pēdējā izvēle skatītāju prioritāšu sarakstā – to mēs noteikti nebijām gaidījuši! Šajā sakarā arī pāris interesantas lietas, kuras vēlamies pavēstīt plašajai pasaulei.

Tieši 2. augustā aprit precīzi 6 mēneši kopš dienas, kad pašmāju kriminālā komēdija Kriminālās ekselences fonds startēja Latvijas kinoteātros. Kopš 2. februāra filmu kinoteātros noskatījušies gandrīz 77 tūkstoši cilvēku un interese neatslābst vēl joprojām – piemēram, kinoteātra Kino Citadele rīkotajā ZeDienā filmas seanss bija pilnībā izpārdots, par skatītāju trūkumu nesūdzas arī ikdienas seansi. Pēc Forum Cinemas sniegtajiem datiem, ilgāk par “Kriminālās ekselences fondu” kinoteātrī pēdējās desmitgades laikā izrādīts vien Avatars – Kameron, turies, mēs nākam!

Kopā ar Latvijas Radio 5 veiksmīgi palaists un klausītāju mīlestību jau iemantojis Krimināli ekselentais radio. Tiešsaistes kanālā KEF.PIECI.LV skanošā radio viļņos var dzirdēt jau iemīļotās kompozīcijas no filmas skaņu celiņa, ne mazāk iemīļotas kompozīcijas, kuras iedvesmojušas filmas autorus filmas radīšanas laikā, kā arī vienkārši pazīstamas un tautā iemīļotas “tā laika” dziesmas. Krimināli ekselentais radio daudziem jau kļuvis par šīs vasaras skaņu celiņu un turpinās priecēt savus klausītājus vēl ilgi – kamēr vien to klausīsies.

Tāpat ļoti pozitīvā gaisotnē aizvadīts Kriminālās ekselences fonda 500. seanss kinoteātrī Kino Citadele, kurš bija plānots kā pēdējais, bet re, kā tas viss izvērtās (kopējo seansu skaitu rēķināsim tad, kad vairs nebūs seansu). Pēc filmas noskatīšanās radošā komanda atbildēja uz skatītāju jautājumiem un aplausiem, bet filmas režisors un scenārija autors Oskars Rupenheits mazliet vairāk pastāstīja par filmas tapšanu, parādot arī agrāk nekur nedemonstrētus aizkadrus un filmā neiekļauto ainu. Agrāk vai vēlāk šie materiāli nonāks arī pie visiem filmas skatītājiem, sākot jau ar filmā neiekļauto ainu ar dārza svētku aktīvo viesi (skatāma ŠEIT).

Filma joprojām skatāma Rīgas kinoteātros Cafe Film Noir un Kino Citadele, kur visu augustu būs spēkā akcija, kas ļaus noskatīties filmu par īpašu cenu – 3 EUR par biļeti. Plānoti arī atkārtojumu seansi kinoteātros visā Latvijā!

 

2.08.2018.

03/08/2018