Arhīvs

FILM Y darbnīcā skolēniem – laimīgā stunda

Eiropas kultūras galvaspilsētas gada projekta „Rīgas kino” interaktīvā filmu studija skolēniem FILM Y, kas darbojas Skolēnu pilī, K. Barona ielā 99 rīkos laimīgās stundas piektdienās, piedāvājot papildu iespēju iepazīties ar studijas darbību un izveidot pašiem savu filmu.

Darbnīca FILM Y ir atvesta no Dānijas un Latvijā darbosies tikai mēnesi, tomēr interesentu skaits, kas vēlas izmēģināt roku filmu veidošanā, ir ļoti liels, tāpēc darbnīcas organizētāji nolēmuši atvēlēt papildu dienas filmu veidošanai. Piektdien, 25. aprīlī un 9. maijā plkst. 15.30.
 
Projekta ietvaros pieejama arī tiešsaistes animācijas programma, to jebkurš interesents var izmantot mājās vai skolā, lai uztaisītu savu animācijas filmu stop motion tehnikā. Šī programma pieejama sadarbībā ar Dānijas filmu institūtu. Lai izveidotu savu filmu, ir nepieciešams dators, internets un vebkamera, programma darbojas latviešu valodā. Animācijas programma pieejama šeit – http://animation.filmxonline.dk
 
Sadarbībā ar Dānijas Filmu institūtu un Dānijas Kultūras institūtu Rīgā filmu studija FILM Y ir Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas projekta Rīgas kino ietvaros, ko īsteno Nacionālais kino centrs. Rīgā šāds projekts tiek īstenots pirmo reizi, piedāvājot filmu skatītājiem iegūt reālu pieredzi filmu veidošanā. Dalība interaktīvajā filmu studijā FILM Y ir bez maksas.
 
Pieteikšanās tiešsaistē, aizpildot anketu www.rigaskino.lv.

17/04/2014