Arhīvs

Festivāls “ArtDocFest” pārceļ konkursa programmu uz Latviju

Šoruden oktobrī Rīgas Starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF) dokumentālo filmu programmas ARTDOCFEST/RIGA filmu skate būs daudz vērienīgāka, jo pirmo reizi ietvers visu Krievijas vadošā dokumentālā kino festivāla “ArtDocFest konkursa programmu – skatītāju vērtējumam tiks nodota 21 filma, un katra no tām būs pirmizrāde Latvijas, Baltijas, Eiropas vai pasaules mērogā.

 

Krievijā šogad jau 12. reizi tiks rīkots dokumentālā kino festivāls ArtDocFest, tomēr tajā varēs demonstrēt vien daļu no konkursa programmas. Cenzūras, birokrātisko un citu iemeslu dēļ kaimiņvalstī pašlaik nav iespējama vairāku starptautiskajam konkursam izraudzīto filmu izrādīšana, tādēļ pieņemts lēmums konkursa skati pilnā apjomā līdz ar žūrijas darbu rīkot RIGA IFF programmas ARTDOCFEST/RIGA ietvaros.

Komentē festivāla ArtDocFest prezidents un RIGA IFF programmas ARTDOCFEST/RIGA kurators Vitālijs Manskis: “Vienmēr esam izvirzījuši un izvirzām par savu mērķi plašam skatītāju lokam padarīt pieejamu dokumentālo kino, kas ataino realitāti un ko raksturo autoru mākslinieciskās valodas un pieejas savdabība. Diemžēl Krievijas pašreizējās kultūrpolitikas radītie apstākļi to nepieļauj. Kultūras vietā izvirzot propagandu, valsts zaudē saikni vispirms ar elitēm un kā sekas tam – ar sabiedrību. Kultūras aicinājums ir veidot un sagatavot sabiedrību evolūcijai, citādi iespējama vien revolūcija. ArtDocFest izrāda filmas, kuras aplūko aktuālo, un arī savu stāstu ieauž šī laika plūduma hronikā… Mēs vēl neejam pagrīdē un nedodamies emigrācijā, tomēr esam spiesti izmantot kā pirmā, tā otrā pieredzi.”

Festivālu RIGA IFF, kas šogad norisināsies no 18. līdz 31. oktobrim, atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, ES programma Radošā Eiropa – MEDIA, Nacionālais Kino centrs un Rīgas dome.

RIGA IFF kino seansi notiks kinoteātros Splendid Palace, Kino Bize, K Suns un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Pašlaik aicinām iegūt vairāk informācijas par filmu programmām festivāla mājas lapas programmu sadaļā. Pilns seansu plāns un daudzveidīgo pasākumu programma, kā arī biļetes būs pieejamas no 20. septembra interneta vietnē rigaiff.lv.

 

29.05.2018.

29/05/2018