Arhīvs

Festivāls “2Annas” pieņem pieteikumus 2015. gada konkursam

Līdz 31. maijam Rīgas Starptautiskais Filmu festivāls 2ANNAS pieņem filmu pieteikumus 2015. gada konkursam – starptautiskajai un Baltijas konkursa īsfilmu programmai (līdz 30min), kā arī starptautiskajai vidēja garuma filmu konkursa programmai (30-60min). Filmas var pieteikt gan pieredzējuši kino veidotāji, gan jaunie režisori no Latvijas un visas pasaules. Rīgas Starptautiskais Filmu festivāls 2ANNAS ir lielākais un stabilākais īsfilmu festivāls Latvijā, šogad tas noritēs no 21.-26. septembrim, atzīmējot savu 20. dzimšanas dienu.

Festivāla 2ANNAS veidotāji vienmēr centušies skatītājiem sniegt nebijušu kino pieredzi gan satura, gan formas ziņā, rīkojot kino seansus neierastās vietās (piemēram, Botāniskais dārzs vai peldbaseins), kā arī uzsverot kino eksperimentālo dabu un veicinot jaunus meklējumus. Arī festivāla programmā netrūkst eksperimentāla un inovatīva gara, tāpēc šogad 2ANNAS rīko arī atsevišķu konkursu vidēja garuma filmām, kuras liela daļa festivālu noraida, jo tās garuma ziņā nekvalificējas ne īsfilmu, ne pilnmetrāžas konkursiem.

mid lenghts short jpg

2014. gadā festivālam tika pieteiktas gandrīz 1500 īsfilmas no visas pasaules, ietverot gan kino lielvalstis ASV, Lielbritāniju, Franciju un Vāciju, gan eksotiskākas valstis – Apvienotie Arābu Emirāti, Nepāla, Filipīnas, Šrilanka, u.c. Šogad festivāls cer saņemt tikpat daudzveidīgus pieteikumus, lai skatītājiem varētu sniegt pēc iespējas krāsaināku un unikālāku filmu izlasi, ko papildinās arī vairākas oriģinālas ārpuskonkursa programmas.

Gadu gaitā festivāla veidotāji piedāvājuši ļoti plaša spektra kino: starptautiskajās programmās izrādītas gan art house, gan ASV kino akadēmijas Oskara balvai nominētas filmas, savukārt Baltijas skatēs redzēts viss – sākot no studentu pirmajiem soļiem kino, līdz ievērojamu latviešu režisoru darbiem (piemēram, Edmunds Jansons, Signe Baumane un Laila Pakalniņa).

Vairāk informācijas par festivāla darbību un filmu pieteikšanu var atrast festivāla mājaslapā:
www.2annas.lv
un
https://www.facebook.com/2AnnasIFF?fref=ts

04/03/2015