Arhīvs

Festivāls “2 Annas” izziņo konkursa programmu

Rīgas Starptautiskais filmu festivāls “2 Annas” šogad notiek no 22. līdz 27. septembrim un piedāvā vairāk nekā 100 filmu, kas strukturētas trīs konkursa skatēs un tematiskās programmās.

1

No gandrīz 1300 konkursam pieteiktajām filmām programmā iekļauta 61 filma. Starptautiskajā īsfilmu skatē tiks demonstrētas visdažādāko žanru īsfilmas – spēlfimas, animācijas, eksperimentālās un dokumentālās filmas, to vidū vairākas pasaules līmenī jau novērtētas, piemēram Eiropas kino akadēmijas balvai nominētā dokumentālā filma par bēgļiem Kuģa bojāeja / Shipwreck (2014, Morgan Knibbe), vācu dokumentālā filma par došanos uz Marsu – Marss tuvāk / Mars Closer (2015, Annelie Boros), kur viens no varoņiem ir latvietis Pauls Irbiņš. Tāpat konkursā iekļauta spāņu spēlfilma Safari (2014, Gerardo Herrero) par slaktiņu skolā, kā arī asprātīgā un Tamperes starptautiskajā festivālā apbalvotā animācijas filma Jūsmošanas verdzībā / Slaves of the Rave (2014, William Garratt). 2ANNAS komandai izdevies starp daudzajiem pieteikumiem atrast arī īsfilmu pērles, kuras pagaidām vēl slavu nav ieguvušas.

Arī Baltijas konkurss šogad ir ievērojams – no 130 iesniegtajām filmām finālā iekļuvušas 16. No Latvijas iesniegtas 60 filmas. Festivāla laikā notiks divas pirmizrādes – Lailas Pakalniņas filmai Konfektes un Reiņa Spailes filmai Tukšās zemes ritmi, mūsu valsti pārstāvēs arī režisori Edmunds Jansons, Jurģis Krāsons, Staņislavs Tokalovs un Lizete Murovska. Ar Latvijas vārdu startēs arī ārvalstu režisori Sergejs Lozņica un Jon Bang Carlsen, kuri savas īsfilmas veidojuši Latvijā, studijas Mistrus Media projektā. No Lietuvas redzēsim starptautiskos festivālos pabijušo Pēc ārdīšanās / After Rave (2014, Kamilė Milašiūtė), savukārt no Igaunijas šogad atceļojuši vairāki ļoti spēcīgi animācijas darbi, starp tiem arī Zemapziņas nams / House of Unconsciousness (Priit Tender).

Šogad festivāls 2ANNAS pirmo reizi rīko arī vidēja garuma filmu konkursu. Šajā kategorijā atlasītas 9 spēlfilmas un dokumentālās filmas, starp tām gan Lailas Pakalniņas Čau Rasma!, gan poētiskā Vita Brevis (2014, Thierry Knauff), kā arī vairākas emocionālas spēlfilmas, piemēram, pirmizrādi Kannu kino festivālā piedzīvojusī Viss būs labi / Everything will be ok (2015, Patrick Vollrath) un Berlinālē pirmizrādītā Asinis zem ādas / Blood Below the Skin (2015, Jennifer Reeder), šīs režisores filma pagājušogad festivālā 2ANNAS ieguva balvu kategorijā Labākā spēles īsfilma.

Konkursa filmas vērtēs starptautiska sešu ekspertu žūrija – Berlin Interfilm Art direktors Haincs Hermans (Heinz Hermanns), kuratores un programmu veidotājas Ļuda Drizīte (Liuda Drizyte), Tanja Hladnika (Tanja Hladnik) un Laura Valde (Laura Walde), režisori Lauris Ābele un Vladimirs Leščovs.

Festivāla tēma šogad ir “Vīrietis – varonis, mīļākais, āksts”, tāpēc festivāls piedāvās vairākas tematiskās programmas: “Vīrietis un reliģija”, “Vīrietis un sekss”, “ Vīrietis un vardarbība”, “Vīrietis un futbols” un “Eiropas disfunkcionālais vīrietis”, katra no tām ietver filmas, kurās iespējams iekļūt vīriešu pasaules krēslas zonās un atklāt dilemas, ar kurām sastopas mūsdienu vīrieši.

Par festivālu 2ANNAS vairāk informācijas:
facebook,
twitter un
mājas lapā.

Marta Herca, marta@2annas.lv, 26352083, 2annas.lv

 

7.09.2015.

07/09/2015