Arhīvs

Festivāla “Piens” īsfilmu autori sāk veidot pilnmetrāžas spēlfilmu

Populāro humoristisko īsfilmu autori sāk darbu pie pilnmetrāžas filmas un aicina ikvienu līdzjutēju piedalīties kolektīvā ieguldījuma projektā, kļūstot par daļu no filmas komandas.

Kurš gan nav redzējis (bet, ja tiešām nav, tad mudīgi skatīties!) vismaz kādu no “Piens” īsfilmām? Tās sākās kā īsfilmu eksperimenti pašu priekam, bet pārauga vērienīgā un tautā iemīļotā projektā, kur katra nākamā īsfilma tika gaidīta ar nepacietību – “Olimpiskie zēni un trenere”, “Musketieri, tubists & Bumbulītis”, “Polka balles kurpēs” un citas īsfilmas kopumā internetā skatītas vairāk nekā 600 000 reižu! Tāpēc nav pārsteigums, ka šo filmu veidotāji režisora Oskara Rupenheita vadībā ķeras klāt pilnmetrāžas filmai, kuras nosaukums – “Kriminālās ekselences fonds”.

Filma pārstāvēs Latvijā ne tik bieži sastopamo kriminālkomēdijas žanru – vieglu, labsirdīgu un humoristisku. Sižetiski jaunā kriminālkomēdija nebūs saistīta ar zīmola “Piens” īsfilmām, bet saglabās raksturīgo vizuālo stilistiku, humoru un šarmu.

Divi draugi, Imants un Harijs – ne pārāk veiksmīgs televīzijas scenāriju autors un caurkritis aktieris -, nesagaidot pusmūža krīzi, nolemj krasi mainīt savu dzīvi un kļūt par… krāpniekiem! Un nevis vienkārši blēžiem, bet gan izsmalcinātiem un tautā mīlētiem afēristiem, par kuriem klīdīs leģendas.

Pirmo reizi Latvijas kino vēsturē skatītājiem būs iespēja ne tikai detalizēti sekot līdzi visiem filmas posmiem, bet arī pilntiesīgi piedalīties tās tapšanā. Tādēļ uzsākts kolektīvā ieguldījuma projekts, kura ietvaros ikviens varēs ne tikai atbalstīt filmas tapšanu, bet arī saņemt par to vērtīgu un pienācīgu labumu – sākot ar vārdu filmas titros un biļetēm uz pirmizrādi līdz pat lomai filmā! Starp citu, publikas atsaucība jau ir ierosināta – pirmajās divās dienās kopš projekta uzsākšanas fondā ieguldīti 10 % filmai nepieciešamā finansējuma.

Kļūsti par daļu filmas komandas jau tagad:
https://projektubanka.lv/projects/kriminalas-ekselences-fonds

Filmas uzņemšana norisināsies šī gada vasarā un rudenī, pirmizrāde paredzēta 2016. gada aprīlī.
Sekojiet filmas veidošanas gaitām tās sociālo tīklu profilos:
https://www.facebook.com/kriminalasekslencesfonds/
https://twitter.com/Kef_Filma
http://www.draugiem.lv/keffilma/

Iepriekšējo īsfilmu apkopojums

Kontakti:
www.kinospektrs.lv
facebook.com/kinospektrs
twitter.com/kinospektrs
e-pasts: kinospektrs@gmail.com

04/08/2015