Arhīvs

“#europeanfilmchallenge” uzvarētāji pošas uz Berlināli

Noslēdzies pirmais “#europeanfilmchallenge” konkurss, trīs laureāti – pa vienam no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas – ir ieguvuši galveno balvu un dosies apmaksātā ceļojumā uz Berlīnes starptautisko kinofestivālu. Latvijas uzvarētāja ir Elīna Liberte, bet jau 17. janvārī sāksies konkursa nākamā kārta, cīnoties par braucienu uz Kannām.

 

Konkursa uzvarētāji ir Elīna Liberte no Latvijas, Lina Sakalauskaite no Lietuvas un Kaupo Līvs no Igaunijas, viņi pievienosies Eiropas un pasaules filmu zvaigznēm Berlinālē 2017. gada februārī. Uzvarētāju trio izrādījušies labākie 881 dalībnieka konkurencē visās Baltijas valstīs, noskaidrots arī Latvijas kinoskatītāju TOP-10.

Konkursa dalībnieki kopā noskatījušies vairāk nekā 500 dažādu Eiropas filmu, no kurām populārākā konkursā kopumā bijusi spāņu režisora Pedro Almodovara Džuljeta (2016), savukārt Latvijā pirmajā vietā ierindojusies Viestura Kairiša Melānijas hronika. Latvijas konkursa dalībnieki līdz šim visbiežāk filmas izvēlējušies noskatīties kinoteātrī Splendid Palace, Rīgas Starptautiskajā kino festivālā un kinoteātrī Kino Bize.

Pēc pirmā #europeanfilmchallenge posma noslēguma 16. decembrī žūrija pārskatīja iesniegto filmu sarakstus un piešķīra punktus par izmantotajām filmu platformām, kā arī papildpunktus par režisoru debijām un filmām no valstīm ar mazāk pazīstamām kino industrijām – tādējādi konkurss paver iespējas atklāt, iespējams, vēl neiepazītus Eiropas kino apvāršņus.

Tiem, kas vēl nav paguvuši iesaistīties #europeanfilmchallenge, ir visas iespējas piedalīties konkursa nākamajā posmā, kas sāksies 2017. gada 17. janvārī – tajā dalībnieki sacentīsies par braucienu uz Kannu kinofestivālu. Lai piesaistītu Eiropas kino skatītājus, arī producenti, izplatītāji, TV kanāli un citi kino industrijas pārstāvji aicināti izmantot #europeanfilmchallenge tēmturi.

#europeanfilmchallenge konkursa ietvaros jānoskatās 10 Eiropas filmas kinoteātros, tiešsaistē vai TV. Katru reizi skatoties jaunu filmu, dalībniekiem jānotver skatīšanās fakts fotogrāfijā un jāieiet www.europeanfilmchallenge.lv platformā, lai pastāstītu par to draugiem un citiem filmu faniem tīklos Facebook, Twitter vai Instagram.

Konkursa dalībnieki līdz šim iesnieguši simtiem radošu fotogrāfiju, kurās dalījušies ar savu kino biļešu attēliem, fotogrāfijām ar sevi kinoteātrī un tematiskām asociācijām, visiem kopā popularizējot lielisku Eiropas kino.

#europeanfilmchallenge atbalsta Eiropas Komisijas “Radošā Eiropa” MEDIA programma.

Vairāk:
www.europeanfilmchallenge.lv
https://www.facebook.com/EuropeanFilmChallengeLV/

Informāciju sagatavoja:
Ieva Lange
ieva.lange@kinobize.lv
KINO BIZE
Elizabetes 37-2, Rīga

5.01.2017.

05/01/2017