Arhīvs

“European Film Promotion” projekts “Picture Europe” ar devīzi “Paskatīsimies, kas notiek kaimiņos!”

Projekta ietvaros 16. martā Kopenhāgenā demonstrē filmu Vogelfrei.No 12. līdz 18. martam Kopenhāgenas kinoteātrī Grand Teatret demonstrē Eiropas filmu programmu Picture Europe, kurā iekļauta arī režisoru Jāņa Kalēja, Gata Šmita, Jāņa Putniņa un Annas Vidulejas spēlfilma Vogelfrei. Filma līdz šim ieguvusi Lielā Kristapa 2007 balvu par labāko spēlfilmu, iekļauta gan Lokarno, gan Pusanas un Roterdamas starptautisko filmu festivālu skatēs.
 
Picture Europe ir starptautiskās organizācijas European Film Promotion projects, kuru raksturo sauklis Paskatīsimies, kas notiek kaimiņos! Tā ietvaros lielākajās Eiropas pilsētās tiek izrādīta citu Eiropas valstu filmu kolekcija – filmas, kas guvušas publikas atsaucību pašmājās, bet ne vienmēr ir pieejamas plašākai auditorijai ārpus festivālu aprites. Šī iniciatīva aizsākās jau 2007. gadā, kad filmas tika demonstrētas Berlīnē, Madridē un Londonā .
 
2008. gadā Picture Europe iesaistījušās arī Baltijas valstis. Minhenē citu filmu starpā no 21. līdz 27. februārim tika demonstrēta A.Puipas filma Grēku apvārdošana (Whisper of Sin, Algimantas Puipa), bet no 11. līdz 17. aprīlim Madridē skatītājiem būs iespējams iepazīties ar igauņu režisora Ilmāra Rāga filmu Klase (The Class, Ilmar Raag).
Demonstrēšanai Kopenhāgenai atlasītas arī filmas no Vācijas, Austrijas, Nīderlandes, Polijas, Grieķijas, Spānijas, Ungārijas, Šveices, Itālijas un Francijas. Informācija par programmā iekļautajām filmām tiek atspoguļota vietējā presē, sadarbībā ar ievērojamo vācu reklāmas aģentūru GREY Hamburg programmai radīts atraktīvs vizuālais tēls. Pēc seansiem tiek organizētas arī filmu pārstāvju tikšanās ar skatītājiem.
 
Uz skatītāju jautājumiem atbildēt no filmas Vogelfrei veidotāju komandas uz Kopenhāgenu dosies režisors Jānis Putniņš. Pēc filmas seansa 16. martā sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Dānijā notiks arī neliela pieņemšana.
Ceram, ka dāņu auditorijai iepazīšanās ar Vogelfrei sagādās daudz patīkamu brīžu un sarunas pēc filmas noskatīšanās būs interesantas gan filmas režisoram, gan skatītājiem.
 
Picture Europe atbalsta ES audiovizuālā programma Media un Volkswagen.

12/03/2008