Arhīvs

Esplanādē varēs noskatīties filmu TAPIERIS par Oskaru Stroku

23. jūlijā plkst. 22:30 kultūras vasarnīcā Esplanāde 2014 turpinās pasākumu cikls Latvijas filmu vakari, ko organizē Nacionālais kino centrs. Šoreiz skatītājiem tiks piedāvāta Ilonas Brūveres dokumentālā spēle Tapieris, par Ilonas Brūveres filmām pastāstīs kino kritiķis Agris Redovičs. Pirms seansa par decembrī gaidāmo Rīgas Starptautisko kinofestivālu pastāstīs tā pārstāve Anna Veilande-Kustikova.

Filma Tapieris ir stāsts par tango karali Oskaru Stroku, galvenajās lomās: Jakovs Rafalsons, Gints Grāvelis, Marija Bērziņa un Andris Bulis. „Tapieris stāsta par mūziķi, kas cīnās par savu mūziku laikā, kad pasauli pāršalc lielā depresija – pirmā ekonomiskā krīze. Tapieris ir laikmetīga varoņa prototips – viņa mūžīgie parādi un neveiksmīgā uzņēmējdarbība ar nemitīgiem centieniem atrisināt finansiālās problēmas, sasaucas ar mūsdienu realitāti. Stroks iemanto skatītāju un filmas veidotāju simpātijas ar savu sapni par mūziku, neskaitāmajiem romāniem un visām ar to saistītajām nepatikšanām,” stāsta filmas scenārija autore un režisore Ilona Brūvere. Filma seko Oskara Stroka veiksmēm un neveiksmēm netieši balstoties uz Latvijas Valsts arhīva dokumentiem. Komponista radošās biogrāfijas kontā ir vairāk nekā 300 skaņdarbu, tomēr komponistu savienībā Stroku uzņem 30 gadus pēc viņa nāves.
 
 

Latvijas filmu vakari Esplanādē turpināsies – nākamtrešdien, 30. jūlijā, tiks izrādīta režisora Rolanda Kalniņa spēlfilma Četri balti krekli.

 
Latvijas filmu vakari notiek ar nodibinājuma Rīga 2014 atbalstu un ir viens no pasākumiem, kas iezīmē gatavošanos Rīgas Starptautiskajam kinofestivālam un Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijai decembrī.

21/07/2014