Arhīvs

Esplanādē izrādīs Aigara Graubas spēlfilmu Sapņu komanda 1935

20. augustā plkst. 22:30 kultūras vasarnīcā Esplanāde 2014 turpinās pasākumu cikls Latvijas filmu vakari,ko organizē Nacionālais kino centrs. Šoreiz skatītājiem tiks piedāvāta Aigara Graubas spēlfilma Sapņu komanda 1935. Pirms seansa – tikšanās ar režisoru Aigaru Graubu un producentu Andreju Ēķi. Pasākumu vadīs kinokritiķe Zane Balčus.

1935. gadā Ženēvā notika pirmais Eiropas čempionāts basketbolā, šim notikumam gatavojās arī Latvijas valsts vienība. Jaunais treneris Baumanis bija pārliecināts, ka viņa komanda spēs paveikt brīnumu, tomēr ceļā uz čempionātu viņus pavadīja intrigas, likstas un pārpratumi.
Režisora Aigara Graubas (Baiga vasara, Rīgas sargi) filmu par Latvijas valsts vēsturē nozīmīgo notikumu kinoteātros noskatījušies vairāk nekā 150 tūkstoši skatītāju. Filma guvusi arī starptautisku atzinību, izrādīta vairāk nekā 20 starptautiskos festivālos, iegūstot atzinību gan par labāko režiju, gan labāko drāmu, gan labāko ārvalstu filmu. Filmas DVD ir pārdotākais Latvijā 2013. gadā.
 
Latvijas filmu vakari Esplanādē turpināsies: nākamtrešdien, 27. augustā režisora Ivars Selecka dokumentālā filma Šķērsiela, kas tapusi 1988. gadā un atzīta par labāko Eiropas dokumentālo filmu, iegūstot Eiropas Kinoakadēmijas galveno balvu Felikss.
 
Latvijas filmu vakarus organizē Nacionālais Kino centrs, sadarbībā ar Rīga2014 un Lattelecom, kas nodrošina tehnoloģisko atbalstu. 

18/08/2014