Arhīvs

“Escaping Riga” LTV pirmizrāde

Režisora Dāvja Sīmaņa filma “Escaping Riga”, kas tapusi filmu studijā “Mistrus Media”, 10. jūnijā plkst. 19:05 piedzīvos televīzijas pirmizrādi kanālā LTV1.

Filma Escaping Riga jau tikusi  demonstrēta Lībekā notiekošajā  Baltijas jūras valstu filmu festivālā, Tallinas Black Nights filmu festivālā un Minskas Starptautiskajā filmu festivālā Listapad. Filma pabijusi arī Polijā, kur kinematogrāfisko kvalitāšu dēļ to iekļāva starptautiskajā kinematogrāfijas festivālā Camerimage. Filma piedalījusies arī Starptautiskajā Irānas dokumentālo filmu festivālā Cinema Vérité.

2014. gada nogalē filma Escaping Riga piedzīvoja starptautisko pirmizrādi Amsterdamā pasaules lielākajā un nozīmīgākajā dokumentālo  filmu festivālā IDFA un Kopenhāgenas starptautiskajā dokumentālo  filmu festivālā CPH:DOX. Gada laikā Escaping Riga izrādīta daudzos festivālos Eiropā un pasaulē.  2015. gadā Starptautiskajā vēsturisko dokumentālo filmu festivālā, kas notika Kijevā, filma ieguva  Grand Prix. 2014. gada nogalē par filmu rakstīja arī The Hollywood Reporter, minot, ka “Escaping Riga sniedz patiesu baudījumu kino vēstures cienītājiem”.

Režisora Dāvja Sīmaņa filma Escaping Riga  ir dokumentālos notikumos balstīts stāsts par divām izcilām 20. gadsimta personībām – kinorežisoru Sergeju Eizenšteinu un filosofu Jesaju Berlinu, kas abi dzimuši un bērnību pavadījuši Rīgā. Izsekojot abu varoņu dzīves gaitām uz 20.gadsimta pirmās puses dramatisko notikumu fona, filma stāsta, kā viens no viņiem kļūst par izcilāko savas paaudzes kinorežisoru totalitārajā Padomju Savienībā, bet otrs par izcilāko savas paaudzes domātāju liberālajā Lielbritānijā.

Escaping Riga reklāmas rullītis:
https://vimeo.com/90002929

10.06.2016.

10/06/2016