Arhīvs

“Es esmu šeit” saņem balvu 58. Ziemeļvalstu filmu dienās Lībekā

Nedēļas nogalē noslēdzās Lībekas 58. Ziemeļvalstu filmu dienas. Festivālā, kas notika no 2. līdz 6. novembrim, tika izrādītas 185 aktierfilmas, dokumentālās filmas un īsfilmas no Eiropas Ziemeļu un Ziemeļaustrumu reģioniem – Baltijas valstīm, Ziemeļvācijas un Dānijas, Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas un Islandes.

Dažādās festivāla programmās Latviju pārstāvēja četras filmas – Renāra Vimbas spēlfilma “Es esmu šeit”, Vladimira Leščova animācijas filma “Gaidot Jauno gadu“, Lailas Pakalniņas dokumentālā īsfilma “Rumba” un Vitālija Manska dokumentālā filma “Radinieki“.

Festivāla noslēguma ceremonijā tika godinātas festivāla labākās filmas un to veidotāji, un balvu par labāko bērnu un jauniešu filmu saņēma Latvijas filmas “Es esmu šeit” režisors Renārs Vimba. Žūrija savu izvēli pamatoja, sakot: “Balva tiek piešķirta filmai, kurā izcili un spēcīgi atveidota galvenā sieviešu loma, bet izteiksmīgā tēlainība galveno varoņu emociju pasauli izsaka vien ar dažu vārdu palīdzību. Pēc tēva un vecāsmātes nāves septiņpadsmitgadīgā Raja un viņas jaunākais brālis paliek vieni. Mēs smējāmies un mēs raudājām, mēs jutām līdzi un grimām dubļos kopā ar aktieriem. Šis ir pieaugšanas stāsts, kurā jauni cilvēki mirdz, sniedz cerību un iedrošina cīnīties pat šķietami bezcerīgās situācijās.”

Savukārt Egila Medņa veidoto Baltijas žūrijas balvu saņēma Somijas režisora Juho Kuosmanena filma “Laimīgākā diena Olli Meki dzīvē” / “Hymyilevä mies” – filma, par ko pēc noskatīšanās Aki Kaurismeki teicis: “Pēc 35 gadu gaidīšanas beidzot man ir kolēģis!” Balvu filmas galveno lomu atveidotājiem, aktieriem Jarkko Lahti, Eero Milonofam un Oonai Airolai pasniedza Baltijas žūrija – Liāna Rokīte-Jonsone no Lietuvas Kino centra, Kārels Kurmā no Igaunijas Filmu institūta un Agnese Zapāne no Latvijas Nacionālā Kino centra. Baltijas žūrija balvu kādai no festivāla programmā iekļautajām ziemeļvalstu filmām piešķir jau kopš 1991. gada.

07.11.2016

07/11/2016