Arhīvs

Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu žūrijā 103 jaunie kino fani

8. maijā Nacionālais Kino centrs rīkoja jau par tradīciju kļuvušo Eiropas Kinoakadēmijas (EKA) Jauniešu filmu dienu, kurā jauniešu žūrija noskatījās trīs balvai nominētās filmas, diskutēja par kino, vērtēja režisoru, aktieru, operatoru, komponistu sniegumu un nobalsoja par labāko filmu bērnu un jauniešu auditorijai. Latvijas balsojumā, kurā piedalījās 103 jaunie kino eksperti, pirmo vietu ieguva franču režisores Emīlijas Delūzas filma „Mis Neiespējamā / Mis Impossible” (Kristāla Lācis Berlīnes Starptautiskajā kinofestivālā), kas uzvarēja arī Eiropas balsojuma kopvērtējumā.

Eiropas Kinoakadēmijas jauniešu filmu diena notiek vienlaikus 27 Eiropas valstīs, tās mērķis ir pievērst uzmanību Eiropas filmām, kas radītas tieši bērnu un jauniešu auditorijai, kā arī veicināt jaunu cilvēku interesi un izpratni par kino. Žūrijā piedalās vairāk nekā 2000 bērnu un jauniešu no visas Eiropas, tādējādi tas ir nozīmīgs pasākums jauno kino skatītāju izglītošanā.

Dienas laikā jauniešiem bija iespēja uzdot savus jautājumus visu nominēto filmu režisoriem, uz kuriem viņi atbildēja, izmantojot sociālos tīklus. Noslēguma ceremonijā, kas notiek Erfurtē, Vācijā un tiek pārraidīta tiešraidē internetā, līdzīgi kā Eirovīzijā katras valsts žūrijas pārstāvji paziņo savas valsts balsojuma rezultātu. Ceremonijā piedalās nominēto filmu režisori, kurus pārņem satraukums, gaidot visu dalībvalstu balsojuma kopvērtējuma rezultātu. Šī balva ir ļoti nozīmīga arī režisoriem, jo jaunie skatītāji ir viņu filmu tiešā mērķauditorija.

Šogad balvai bija nominēta arī zviedru režisores Aleksandras Terēzes Keiningas filma Pazudušās meitenes / Girls Lost un turku režisoru Barisa Kajas un Sonera Kanera filma Raufs / Rauf, un noskatīties šajā Eiropas labāko trijniekā iekļauto zviedru filmu varēs arī citi Latvijas iedzīvotāji – ar filmas Pazudušās meitenes izplatīšanu nodarbojas Filmu studija Rija un septembrī zviedru režisores darbs parādīsies Latvijas kinoteātru repertuārā.

Eiropas Kino akadēmijas Jauniešu žūrijas darbu Latvijā organizē Nacionālais Kino centrs, atbalsta Rīgas dome un fonds Radošā Eiropa MEDIA. Jauniešu žūrija strādāja kinoteātrī K.Suns, foto: Agnese Zeltiņa.

Informācija: Marta Bite
Nacionālais kino centrs
Peitavas iela 10, Rīga LV 1050
Tel. 29404443
jauniesufilmudiena@gmail.com
nkc.gov.lv
yaa.europeanfilmawards.eu

9.05.2016.

08/05/2016