Arhīvs

Eiropas Kinoakadēmijas balvas tiešraidē

Sestdien, 9. decembrī, Vācijas galvaspilsētā Berlīnē pulcējas Eiropas slavenākie kinoveidotāji, lai piedalītos “Eiropas Oskaru” ceremonijā – Eiropas Kinoakadēmijas balvas šogad pasniedz jau 30. reizi. Notikumu būs iespējams vērot interneta tiešraidē, bet liela daļa nominēto filmu jau ir vai drīz būs arī Latvijas kinoteātru repertuārā.

 

Katru gadu Eiropas Kinoakadēmijas aktivitāšu kulminācija ir Eiropas kino balvas pasniegšanas ceremonija, kurā par izciliem sasniegumiem tiek apbalvotas filmas, režisori, aktieri un citu profesiju pārstāvji 21 kategorijā. Par dažiem balvu ieguvējiem jau ir izlemts un publiski paziņots, bet apmēram pusē nomināciju uzvarētāji taps zināmi tikai rīt.

Jau pirms ceremonijas izsludināts, ka Krievijas režisors Aleksandrs Sokurovs saņems balvu par mūža ieguldījumu / Lifetime Achievement Award, franču aktrise Džūlija Delpī tiks godināta ar balvu Eiropiešu sasniegumi pasaules kinomākslā / European Achievement in World Cinema, savukārt Francijā strādājošs horvātu producents Sedomirs Kolars saņems balvu European Co-Production Award 2017 – Prix EURIMAGES.

Eiropas Kinoakadēmijas nomināciju līderu vidū ir zviedru režisora Rūbena Ēstlunda filma Kvadrāts / The Square, kas vēl nominēta piecās kategorijās (labākā filma, labākā komēdija, labākais režisors, scenārists un aktieris – Klāss Bangs) un jau saņēmusi balvu par labāko mākslinieka darbu. Tai seko ungāru režisores Ildiko Enjedi romantiskā drāma Par miesu un dvēseli / On Body and Soul / Teströl és lélekröl, kas nominēta četrās kategorijās – labākā filma, labākais režisors, labākais scenārists un labākā aktrise (Aleksandra Borbeli). Bet krievu režisora Andreja Zvjaginceva filma Nemīlestība / Нелюбовь vēl gaida žūrijas lēmumu trīs nominācijās (labākā filma, labākais režisors un labākais scenārists), bet balvas jau saņēmuši filmas operators Mihails Kričmans un komponisti Jevgeņijs un Saša Galperini.

Visas trīs šīs filmas šobrīd var (Kvadrāts un Nemīlestība) vai ļoti drīz varēs (Par miesu un dvēseli no 15. decembra) noskatīties uz Latvijas kino ekrāniem, pateicoties programmas Radošā Eiropa MEDIA izplatīšanas atbalstam. Vēl vairākas filmas no Eiropas kinoakadēmijas izlases ir pabijušas Rīgas kinoteātros ja ne repertuārā, tad vismaz atsevišķos festivālu seansos.

Pilns nomināciju saraksts atrodams ŠEIT.

Visi interesenti var sekot ceremonijas gaitai interneta tiešraidē, kas sāksies plkst. 18:00 pēc Latvijas laika (17:00 Berlīnē) ar sarkanā paklāja intervijām, kam plkst. 20:00 (19:00 Berlīnē) sekos pati ceremonija. Lai aktīvāk iesaistītu procesos arī skatītājus, kas sēž pie dažādiem ekrāniem, Eiropas Kinoakadēmijas mājaslapa piedāvā īpašu balsošanas lapu, kurā atzīmēt savas prognozes un fināla rezultātus.

 

8.12.2017.

 

08/12/2017