Arhīvs

Eiropas filmu skatītāji var laimēt braucienu uz Venēciju

Kannu, Venēcijas un Berlīnes kinofestivāls – uz šiem pasaulē svarīgajiem kino notikumiem var nokļūt “European Film Challenge” konkursa dalībnieki, skatoties Eiropas filmas, arī Latvijā uzņemtas. Vēl līdz 31. jūlijam turpinās konkursa posms, kura dalībniekiem pirmo reizi būs iespēja laimēt braucienu uz pasaulē vecāko kinofestivālu Venēcijā.

 

“Prestižie kinofestivāli pārsvarā paredzēti šauram kino industrijas pārstāvju lokam, kas nozīmē, ka kino faniem, kas nestrādā ar kino saistītās profesijās, reti ir iespēja tos apmeklēt,” atzīmē Greta Akcijonaite, European Film Challenge konkursa iniciatore no Lietuvas. “Mēs vēlamies sniegt kino cienītājiem unikālu iespēju un tai pat laikā veicināt Eiropas kino atpazīstamību.”

Kino skatītājiem, kas sapņo apmeklēt Venēcijas kinofestivālu, līdz 31. jūlijam legālās platformās jānoskatās 10 Eiropas filmas. Dalībniekiem konkursa vietnē jāievieto fotogrāfijas, kurās parādīts, kur un kā filmas skatītas, kā arī jādalās ar tām kādā no sociālo tīklu platformām. Par katru konkursam reģistrēto filmu tiks piešķirti punkti, un dalībnieks ar augstāko punktu skaitu balvā iegūs apmaksātu braucienu uz Venēcijas kinofestivālu, kas norisināsies no 29. augusta līdz 8. septembrim.

Konkurss European Film Challenge tiek rīkots jau piekto reizi. Kopš tā sākšanas jau 16 kino fani no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Spānijas, Horvātijas un Serbijas ir ieguvuši ekskluzīvu iespēju apmeklēt Berlīnes un Kannu kinofestivālu. Pavasarī notikušais konkursa posms par braucienu uz Kannām sešās dalībvalstīs piesaistījis 4653 dalībniekus, kas kopā noskatījušies 1970 Eiropas filmas.

#europeanfilmchallenge koordinē Kino metropolis, Kino Bize un A-One Films, The Film Agency, Beldocs un Pari Pikule. Konkursu atbalsta programma Radošā Eiropa MEDIA.

Vairāk informācijas un konkursa noteikumi: www.europeanfilmchallenge.lv

 

Informāciju sagatavoja:
Ieva Lange,
kinoteātra Kino Bize pārstāve
22189061
ieva.lange@kinobize.lv

 

2.07.2018.

 

02/07/2018