Arhīvs

Edmunda Jansona animācijas filma KORA TURNEJA saņem balvu Zagrebā

Režisora Edmunda Jansona animācijas filma Kora turneja saņēmusi žūrijas īpašo balvu Zagrebas animācijas festivālā Horvātijā.
No festivālam pieteiktajām 1725 filmām no 73 valstīm dalībai konkursā atlasītas vien 114, bet galvenajai konkursa sadaļai – 37 filmas. Konkursā par labāko animācijas filmu bērniem atlasītas vēl divas filmas no Latvijas – Anetes Meleces Kiosks un Edmunda Jansona Starptautiskā Tēva diena. Animācijas festivāls Zagrebā ir viens no būtiskākajiem notikumiem animācijas filmu veidotāju kalendārā, līdzās festivāliem Anesī, Otavā un Hirosimā.

Filmai Kora turneja piešķirto apbalvojumu festivāla žūrija pamato, novērtējot gan filmas vizuālās, gan audio kvalitātes: „Vienkāršs un piesaistošs grafisko elementu lietojums spēlē ar telpu un formu, kā arī izcils vokālu izmantojums”. Filmas komponists un skaņu režisors ir Ģirts Bišs. Filmu ieskaņoja Rīgas Doma zēnu koris.
 
Filma tapusi studijā Atom Art un Latvijā tikusi demonstrēta kinoteātros un kultūras namos Kinopunkta un Filmu maratona programmu ietvaros.
 
Šobrīd Edmunds Jansons strādā pie animācijas seriāla Lupatiņi jaunajām sērijām – Kā Lupatiņi veseļojās, Kā Lupatiņi būvēja māju un Kā Lupatiņi slēpās, kuru pirmizrāde gaidāma rudenī.
 
Filmas treileris https://vimeo.com/59947709

12/06/2014