Arhīvs

Edmunda Jansona animācijas filma KORA TURNEJA saņem balvu Hirosimā

Režisora Edmunda Jansona animācijas filma Kora turneja saņēmusi japāņu animācijas filmu režisora vārdā nosaukto Renzo Kinoshita balvu Hirosimas animācijas filmu festivālā Japānā, kas norisinājās no 21. līdz 24. augustam.

Filmai Kora turneja piešķirto apbalvojumu žūrija pamato, novērtējot novatorisko un izsmalcināto grafisko dizainu, svaigo skaņas risinājumu, jaukos varoņus, humoru un izklaidējošo stāstu. Filmas komponists un skaņu režisors ir Ģirts Bišs. Filmu ieskaņoja Rīgas Doma zēnu koris.

Kora turneja ir stāsts par pasaulslavenu zēnu kori no Latvijas, kas dodas tālā koncertceļojumā. Kora diriģentei kori izdodas savaldīt un noskaņot kā smalku instrumentu, taču tad, kad viņa iesprūst liftā, zēni atkal kļūst par delverīgiem bērniem. Edmunda Jansona animācijas filma jau apceļojusi vairāk nekā 50 festivālus visā pasaulē, kur guvusi plašu žūrijas un skatītāju atzinību.

Hirosimas festivāls pastāv kopš 1985. gada un, līdzās Anesī, Otavas un Zagrebas animācijas filmu festivāliem, tiek uzskatīts par vienu no nozīmīgākajiem un prestižākajiem pasaulē. Šī gada animācijas filmu konkursam, ko vērtējs starptautiska žūrija, tika pieteiktas 2217 filmas no visas pasaules, konkursam tika atlasītas un uz balvām pretendēja tikai 59, starp tām arī divas Latvijas filmas – Edmunda Jansona Kora turneja un Vladimira Ļeščova Lietus dienas.

Filma Kora turneja tapusi studijā Atom Art un Latvijā tikusi demonstrēta kinoteātros un kultūras namos Kinopunkta un Filmu maratona programmu ietvaros.

Filmas treileris https://vimeo.com/59947709
 

27/08/2014