Arhīvs

Dokumentālo īsfilmu “Latvijas kods” autori tiekas ar konsultantiem

Nacionālā Kino centra “Radošā Eiropa Media” birojs 4. aprīlī sadarbībā ar Latvijas Televīziju organizē konsultācijas dokumentālo filmu projektiem, kas ieguvuši ražošanas finansējumu 2016. gada LTV/VKKF konkursā „Latvijas kods”. Konsultācijas vada pieredzējuši dokumentālo filmu konsultanti no Dānijas un Somijas.

European Documentary Network apmācību projektu vadītājs Mikael Opstrup no Dānijas vairāk nekā 20 gadus ir producējis starptautiski atpazīstamas dokumentālās filmas producēšanas kompānijā Final Cut Productions, strādājis Dānijas Filmu institūtā kā dokumentālo filmu konsultants.

Iikka Vehkalahti no Somijas gandrīz 20 gadus strādājis YLE (Somijas sabiedriskās TV kanālā) kā dokumentālo filmu redaktors. Vadījis starptautiskus dokumentālo filmu ciklus Steps for the Future, Another Finland un Why Democracy. Šobrīd pievērsies konsultanta darbam un kopā ar kolēģiem darbojas dokumentālo filmu tiešsaistes konsultāciju vietnē roughcutservice.com.

Konkursa “Latvijas kods” ietvaros šogad atbalstīti sekojoši projekti:

  •  “Okupants” / SIA “Mistrus Media” režisors Armands Začs, producente Madara Kalniņa
  • “Lai smuki!”/ SIA “2D Studio” režisore Lāsma Ābele, producente Ilze Faļkovska, scenārija autors Dzintars Dreibergs
  • “Viss normāli”/ Kaņepes laikmetīgās kultūras centrs režisors Dāvis Kaņepe, producente Agnese Freimane
  • “Vectēva tēvs”/ SIA “Woodpecker Pictures” režisors Kārlis Lesiņš, producente Laura Cīrule
  • “Latvieši. Valoda”/ SIA Vides Filmu Studija režisors Dainis Kļava, producents Uldis Cekulis, scenārija autors Guntis Bojārs

Dokumentālo īsfilmu cikls “Latvijas kods” 2016. gadā piedzīvo jau savu ceturto izlaidumu. Konkursa mērķis ir atbalstīt tādu filmu tapšanu, kuras dokumentē Latvijas dzīvi, vidu un cilvēkus un meklē individuālajos stāstos plašāku sociālu, kultūras un vēstures kontekstu, atsedz laikmetam raksturīgas tendences dažādās dzīves jomās. Dokumentālo īsfilmu ciklu “Latvijas kods” Latvijas Televīzija producē sadarbībā ar Nacionālo Kino centru un ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

4.04.2016.

04/04/2016