Arhīvs

Dokumentālo filmu tirgus “Sunny Side of the doc.”

No 26. – 29. jūnijam La Rochelle pilsētā Francijā norisināsies dokumentālo filmu tirgus Sunny Side of the doc. Sunny Side of the doc. būtiskā atšķirība no citiem dokumentālo filmu tirgiem ir interese ne vien par pabeigtām filmām, bet arī topošiem filmu projektiem. Tā ir laba vieta gan izplatītāju, gan kopproducentu meklējumiem. Tirgus norisinās pilsētas vecās ostas un jahtu klubu daļā Espace Encan ēkā, kuras plašums nodrošina ērtus darba apstākļus tirgus apmeklētājiem. Informācija par filmām un filmu projektiem tiek publicēta tirgus katalogā, kā arī CD, kas tiek izsniegti izplatītājiem, pircējiem, TV kanālu pārstāvjiem un presei. Tirgus ietvaros darbojas videotēka, tiek organizēti dažādi aktualitātēm dokumentālajā kino veltīti tematiskie pasākumi, piemēram, dažādu TV kanālu politikas jaunumi (ZDF, ORF, Canal Plus u.c.), Netradicionālie filmu izplatīšanas veidi, Āzijas TV nākotnes plāni, materiāla arhivēšana un HD formāta piedāvātās iespējas u.tml.

Jau trešo gadu kopīgi ar kolēģiem no Igaunijas Filmu fonda, Nacionālais Kino centrs īrē Baltic Films stendu, lai palīdzētu izplatīt informāciju par mūsu filmām un projektiem. 
Nacionālais Kino centrs tirgum gatavo Film News dokumentālo filmu izdevumu, kurā tiks iekļauta informācija gan par 2006. gada 2. pusē un 2007. gadā pabeigtajām filmām, gan šobrīd topošajiem dokumentālo filmu projektiem, kā arī pārskats par Latvijas dokumentālā kino šī brīža tendencēm un aktualitātēm.

Latviju tirgū šogad pārstāvēs Vides filmu studijas producents Uldis Cekulis, Ego Medija producents Guntis Trekteris, Studija Lokomotīve producents Roberts Vinovskis, kā arī NKC direktore Ilze Gailīte Holmberga un Baltic Films pārstāve Zanda Dūdiņa.

30/06/2007