Arhīvs

Dokumentālo filmu “Tev, Rūķi!” sāk izrādīt Latvijā

No 13. maija Rīgā kinoteātrī “Splendid Palace” un citviet Latvijā sāk izrādīt Jura Podnieka studijā veidoto Lienes Laviņas-Kalnaellas dokumentālo filmu “Tev, Rūķi!” – par vecāko vēl joprojām spēlējošo Latvijas aktrisi Rutu Birgeri. Pēc pirmizrādes Valmierā filma būs skatāma arī Cēsīs, Limbažos, Talsos, vasaras mūzikas festivālos un “Lattelecom” videonomā. 

Filmas pirmizrāde, kurai sekoja stāvovācijas, notika 9. maijā Valmieras Drāmas teātra Lielajā zālē. Tajā piedalījās gan filmas radošā komanda, gan tās galvenā varone Ruta Birgere, kura 7. maijā atzīmēja savu 92. dzimšanas dienu. Jura Podnieka studijai šī bija pirmā pieredze, organizējot filmas pirmizrādi ārpus Rīgas. Filmas izpildproducente Marta Kontiņa secina, ka šādi pasākumi reģionos ir ļoti nepieciešami, par to liecina lielā cilvēku atsaucība: “Bijām patiesi pārsteigti par to, ar kādu atvērtību valmierieši mūs uzņēma. Pirmizrāde notika pilnā zālē un tas, kā skatītāji juta līdzi filmai, bija vienreizēji. Bija gan smiekli, gan aplausi, un daudzi vēlāk atzina, ka arī asaras filmu skatoties. Tāpat izjutām lielu atsaucību pasākuma organizēšanas procesā – mūs atbalstīja ne tikai Valmieras pilsētas dome, bet arī vairāki vietējie uzņēmumi un, protams, Valmieras drāmas teātris, bez kura līdzdalības šī filma nebūtu iespējama”.

Filma būs skatāma Rīgā, kinoteātrī “Splendid Palace” 13.-15. maijā un 21.-22. maijā, kā arī īpašajā senioru seansā 31. maijā, kurā viesosies arī filmas veidotāji. Tāpat tuvākajā laikā paredzēti seansi Vidzemes koncertzālē “Cēsis” 15. un 18. maijā, Limbažu Galvenajā bibliotēkā 19. maijā un Talsu kinoteātrī “Auseklis” no 3.-9. jūnijam. Vasarā filma tiks demonstrēta arī vairākos mūzikas un kultūras festivālos, turklāt no 1. jūnija tā būs pieejama Lattelecom videonomā.

Kopš pirmās lomas 1950. gadā Ruta Birgere spēlējusi vairāk nekā 50 Valmieras drāmas teātra iestudējumos. Sadarbojusies ar režisoriem Oļģertu Kroderu, Varis Braslu, Fēliksu Deiču, Elmāru Seņkovu, Inesi Mičuli un citiem. Ruta Birgere ir Triju zvaigžņu ordeņa kavaliere (2009), 2007. gadā saņēmusi Latvijas Teātra gada balvu par mūža ieguldījumu, savukārt 2013. gadā uzņemta Latvijas teātra Zelta fondā. 2015. gadā nospēlējusi vecāsmātes lomu Renāra Vimbas filmā “Es esmu šeit”.

Filma “Tev, Rūķi!” tapusi Jura Podnieka studijā. Režisore Liene Laviņa-Kalnaella, operators Aigars Sērmukšs, montāžas režisore Sandra Alksne, mūzikas autors Jānis Ozoliņš (grupa “Sigma”), skaņu režisors Anrijs Krenbergs, izpildproducente Marta Kontiņa, producente Antra Cilinska. Filmas finansiālie atbalstītāji – Nacionālais Kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Valmieras pilsētas dome.

Filmas treileris – ŠEIT  
Filmas Facebook lapa – ŠEIT

 

Informāciju sagatavoja:
Marta Kontiņa,
Jura Podnieka studija
marta@jps.lv
29343143

13.05.2016.

13/05/2016