Arhīvs

Dokumentālo filmu MĀRA rādīs Esplanādē

16. jūlijā plkst. 22:30 kultūras vasarnīcā Esplanāde 2014 turpinās pasākumu cikls Latvijas filmu vakari,ko organizē Nacionālais kino centrs. Šoreiz skatītājiem tiks piedāvāta Kristas Burānes jaunākā dokumentālā filma Māra.

Filma seko līdzi režisores Māras Ķimeles attiecībām ar vecomammu, dēlu un darbu, dokumentējot teātra kā nereālas realitātes tapšanu ne tikai uz skatuves, bet arī ikdienas dzīvē. Visi šīs dokumentālās filmas varoņi tēlo – daži vairākas lomas, daži arī paši sevi. Bet vai tāpēc viņi nav patiesi? Kopā ar JRT aktieriem Māra iestudē F. Dostojevska Noziegums un sods, kopā ar dēlu Pēteri izspēlē mazas un lielas ģimenes drāmas, kopā ar vecomammu Annu Lācis kļūst par režisori, kopā ar scenogrāfiem A. Freibergu, I. Blumbergu, V. Jansonu un A. Zariņu piecdesmit gadu laikā rada Latvijas teātra vēsturē nozīmīgas izrādes. Dažādi laiki, telpas un cilvēki savijas stāstā par mākslinieces drosmi, spēku un ievainojamību.

K. Burānes filma Māra pirmo reizi tika izrādīta 4. maija Latvijas filmu maratonā šī gada 4. maijā. Tā ir režisores trešā dokumentālā filma. 2009. gadā tapusi pirmā dokumentālā filma par režisoru Oļģertu Kroderu Piektais Hamlets, filma nominēta Lielā Kristapa balvai par labāko debiju un labāko īsmetrāžas filmu. 2011. gadā iznāk pilnmetrāžas dokumentālā filma Nākotne ir pagātnes tagadne par četru jaunu cilvēku politiskajiem ideāliem, vēlēšanos un motivāciju strādāt savas valsts nākotnes labā, cerībām, darbiem, uzvarām un vilšanos.
K. Burāne ir arī teātra režisore, dramaturģe un starpdisciplināru mākslas projektu autore. 2007. gadā kopā ar režisoru Mārtiņu Eihi dibina radošo apvienību NOMADI, kas īsteno daudzveidīgus kultūras projektus.
 
Pasākums Esplanādē akcentē Latvijas kino piederību daudzveidīgajam Eiropas kino.​ Latvijas filmu vakari notiek ar nodibinājuma Rīga 2014 atbalstu un ir viens no pasākumiem, kas iezīmē gatavošanos Rīgas Starptautiskajam kinofestivālam un Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijai decembrī.
 
Filmu programma šeit.
 

14/07/2014