Arhīvs

Dokumentālo filmu festivāls un forums Čehijā

No 22. līdz 29. oktobrim Jihlavā notiek dokumentālajam kino veltīti pasākumi, kur piedalās arī divi projekti no Latvijas.
Sagatavošanās kursiem un dokumentālo filmu forumam East European forum atlasīti 25 projekti no Austrumeiropas un Centrāleiropas valstīm, no tiem 14 apmācību programmas Ex Oriente ietvaros, tai skaitā divi projekti no Latvijas – Latvijas/Gruzijas kopdarbs Palavani (Vides Filmu studija) un projekts 15 Young by Young (Avantis).
Pasākuma ietvaros darbojas East Silver Market – Centrālās un Austrumeiropas filmu tirgus – videotēka, on-line filmu katalogs un datu bāze. Notiek informatīvi semināri – tikšanās ar filmu izplatītājiem, festivāla pārstāvjiem, Sundance fonda (ASV) pārstāvi Rahdi Taylor u.c.
Viena no iniciatīvām Doc-Air ­ ir pirmā Austrumeiropas un Centrāleiropas valstu dokumentālo un eksperimentālo filmu izplatīšanas platforma internetā, kas piedāvā iespēju iepazīties ar filmām un tās par simbolisku samaksu lejuplādēt. Šobrīd Latviju tīklā pārstāv divas filmas.
No 26. līdz 29. oktobrim Doc-Air piedāvā on-line noskatīties arī Jihlavas Dokumentālā filmu festivāla filmas.
 
Pasākumu galvenais organizators ir Dokumentālo Filmu Institūts (IDF).
IDF tika dibināts 2001. gadā Austrumeiropas dokumentālā kino atbalstam. Par enerģisku darbu, radot Centrālās un Austrumeiropas dokumentālo filmu ražošanas un popularizēšanas platformu, IDF šogad saņēma European Documentary Network balvu. 
 
Informācija par IDF aktivitātēm atrodama mājas lapā www.docuinter.net

21/10/2008