Arhīvs

“Dokumentālists” startē starptautiskajā arēnā

Latvijā plašu rezonansi ieguvusī Ivara Zviedra un Ineses Kļavas dokumentālā filma Dokumentālists ceļu pie ārvalstu auditorijas uzsākusi Starptautiskajā Leipcigas dokumentālo un animācijas filmu festivālā.

Nozīmīgajā festivālā Dokumentālists startēja kā viena no trīspadsmit dokumentālo filmu konkursa skatē iekļautajām filmām, kas pārstāvēja tādas valstis kā Vācija, Horvātija, Ķīna, Polija, Bangladeša, Zviedrija u.c. Filmas starptautiskajā pirmizrādē 31. oktobrī Leipcigā piedalījās arī Ivars Zviedris un Inese Kļava, kā arī filmas producente Aija Bērziņa.

Anša Epnera filmu studijā AVE un Vides Filmu studijā tapusī filma par kolorīto “purva Intu” nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps pavasarī saņēma gan skatītāju balvu, gan balvu par labāko pilnmetrāžas dokumentālo filmu. Dokumentālists turpina apceļot Latviju Filmu maratona ietvaros.
 
Šobrīd ir pieņemts lēmums, ka par filmas turpmāko ceļu uz ārvalstu ekrāniem rūpēsies Lielbritānijas filmu izplatīšanas kompānija Taskovski Films, kas strādā arī ar iepriekšējo Vides Filmu studijas filmu Ramins.
 

                                       Dokumentālists

09/11/2012