Arhīvs

„Dokumentālists” iekļauts Leipcigas festivāla programmā

31. oktobrī pasaules pirmizrādi piedzīvos režisoru Ivara Zviedra un Ineses Kļavas dokumentālā filma Dokumentālists, kas iekļauts festivāla DOK Leipzig starptautiskā konkursa skatē. 

5. oktobrī preses konferencē Leipcigā viens no Eiropā nopietnākajiem dokumentālā kino festivāliem atklāja konkursa programmai atlasītās filmas, kas līdz tam tika turētas stingrā noslēpumā. Šai programmai tika pieteiktas 2200 filmas no 77 valstīm un Dokumentālista iekļūšana starptautiskajā konkursā ir vērā ņemams panākums.

 
Pilnīga informācija par Leipcigas festivāla konkursos un skatēs iekļautajām filmām būs pieejama festivāla mājas lapā www.dok-leipzig.de no pirmdienas, 8. oktobra.
 
Latvijā pašlaik filma Dokumentālists, kas pavasarī tika atzīta par labāko pilnmetrāžas dokumentālo filmu Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps, skatāma regulāros seansos vairākās Latvijas pilsētās un arī ceļojošā Latvijas Filmu maratona programmas ietvaros. Rīgā filma jau ir pulcējusi aptuveni 8000 skatītāju un joprojām skatāma kinoteātrī Splendid Palace.
 
Filmas veidošanā sadarbojušās divas filmu studijas – VFS Films un Anša Epnera studija AVE, finansiāli atbalstījuši Nacionālais Kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas Dome. Filmu veidojuši režisori Ivars Zviedris un Inese Kļava, dramaturģe Inga Ābele, producente Aija Bērziņa.
 

                              Dokumentālists

08/10/2012