Arhīvs

Dokumentālā filma “Gribētos būt aplim” 4. maijā un repertuārā

Jura Podnieka studijā tapusi režisora Roberta Rubīna dokumentālā filma “Gribētos būt aplim” par izcilo baletdejotāju Alekseju Avečkinu. Filmas pirmizrāde notiks 4. maija Latvijas filmu maratona ietvaros kinoteātrī “Splendid Palace”, no 5. maija filma skatāma Latvijas kinoteātros.

 

Dokumentālā filma Gribētos būt aplim ir stāsts par talantīgu un radošu cilvēku, viņa meklējumiem, dzinējspēku un iedvesmas avotiem. Par to, ko nozīmē sadegt uz skatuves. Filmas gaitā, sekojot līdzi nozīmīgiem dzīves punktiem, skatītājam atklājas pēdējo 20 gadu izcilākā Latvijas Nacionālās Operas un Baleta solista Alekseja Avečkina radošā personība, tās uzplaukums un briedums. Ceļš no Brestas Baltkrievijā, tālāk uz Minsku un vēlāk uz Rīgu, kur viņa mākslinieka būtība uzplaukst pilnā spožumā. Filmā piedalās Arturs Maskats, Kšistofs Pastors, Jūlija Gurviča, Margarita Demjanoka, Inese Zandere, Andrejs Žagars, Alekseja Avečkina ģimenes locekļi un citi.

Filmas režisors ir Roberts Rubīns, kurš starptautisku atzinību ieguvis ar dokumentālo filmu Kā tev klājas, Rūdolf Ming? (2010). Veidojis arī dokumentālās filmas par izcilām personībām Latvijas baletā – Tangijeva, Ar sirsnīgiem sveicieniem, Anna Augustovna –, strādājis pie dažādu multimediālu projektu veidošanas – Dabas koncertzāle, Ērika Ešenvalda Vulkānu simfonija, Kristīnes Luīzes Avotiņas izstāde Sapņu upe un citiem.

Par dokumentālās filmas Gribētos būt aplim ieceri režisors stāsta: “Aleksejs Avečkins bija viens no tiem retajiem māksliniekiem, uz kura izrādēm nāca tieši viņa dēļ. Viņš uz skatītājiem ir atstājis neizdzēšamu iespaidu. Kā režisoram man personīgi ļoti saistoša ir tēma par mākslinieka atbildību, sevis ziedošanu mākslai un arī iekšējo konfliktu, kas rodas, esot konkrētajā vietā un laikā. Aleksejs Avečkins dzīvoja dejai, viņam faktiski nebija māju, un viņa dzīves ceļš jebkuram radošam cilvēkam liek pārdomāt un izvērtēt savu darbību. Veidojām šo filmu kā mozaīku, cenšoties atklāt Alekseja Avečkina personību no viņa kolēģu, draugu un ģimenes skatpunktiem.”

Filmu veidojuši režisors Roberts Rubīns, scenārija autore Krista Vāvere, operators Uldis Jancis, montāžas režisori Sandra Alksne un Roberts Rubīns, komponists Reinis Sējāns, skaņu režisors Jevgenijs Svjatovs, izpildproducente Marta Kontiņa, producente Antra Cilinska.

Pēc pirmizrādes filma Latvijas kinoteātros no 5. maija.

Filmas tapšanu atbalstījis Nacionālais Kino Centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

Filmas treileris – ŠEIT.

 

Informāciju sagatavoja:
Marta Kontiņa
Filmas izpildproducente
+371 29343143
marta@jps.lv

 

3.05.2018.

 

03/05/2018