Arhīvs

Dokumentālā filma “Ģenerālplāns” tiks izrādīta ASV

Filmu studijas “Mistrus Media” veidotā pētnieciski dokumentālā filma “Ģenerālplāns” sadarbībā ar pētnieciskās žurnālistikas asociāciju “Re:Baltica” no 26. aprīļa līdz 7. maijam tiks izrādīta Amerikas Savienotajās Valstīs. Filmas seansu ietvaros paredzētas diskusijas ar ekspertiem, kurās piedalīsies arī filmas veidotājas Sanita Jemberga un Inga Spriņģe.

Plašu starptautisku interesi iekarojusī filma (režisors Juris Pakalniņš) tiks izrādīta Stenfordas universitātē Sanfrancisko, Amerikas Latviešu apvienības gadskārtējā kongresā Losandželosā, Vašingtonas universitātē Sietlā, “Heritage Foundation” kongresā un ASV Valsts departamentā Vašingtonā, kā arī latviešu un igauņu kopienas pasākumos Ņujorkā.

Filma Ģenerālplāns pēta metodes, kā Krievija ietekmē Baltijas valstu iekšpolitiku, šķeļot vietējo sabiedrību, sējot ilgas pēc Padomju Savienības un noniecinot Baltijas valstu atgūto neatkarību. Filmā kā eksperti piedalās Anne Aplbauma, Ļevs Gudkovs, Anderss Fogs Rasmusens, Džulians Lindlijs-Frenčs, Artemijs Troickis, Edvards Lūkass un citi.

Uzsverot filmas aktualitāti, filmas pētniece un līdzautore Inga Spriņģe secina: “Filma Ģenerāplāns ļoti uzskatāmi parāda Krievijas ietekmes metodes un, mūsuprāt, tā ir noderīga jaunas informācijas iegūšanai ne tikai Baltijas iedzīvotājiem, bet arī ārzemniekiem. Filma ir sava veida izglītojošs materiāls un, to veidojot, mēs domājām par auditoriju citās valstīs – Eiropā un ārpus tās robežām. ASV ar filmu ceram aizsniegt gan viedokļu līderus, gan tautiešus – latviešus, ukraiņus, krievus, igauņus un lietuviešus.”

Filma ir Baltijas valstu žurnālistu un filmu studiju Mistrus Media (Latvija), Monoklis (Lietuva) un Allfilm (Igaunija) kopražojums. “Mēs sākām veidot filmu par Krievijas maigo varu, bet pabeidzām par neredzamo karu, kas sākās ilgi pirms “zaļo cilvēciņu” ierašanās.  Baltija jau ilgus gadus ir bijis izmēģinājumu poligons informatīvajā karā, kurā kā ierindnieki karo Kremļa kontrolētas televīzijas, Krievijas finansētas nevalstiskas organizācijas un tās atbalstīti politiķi. Mums kā žurnālistiem bija pienākums parādīt, kā šis ietekmes tīkls tiek veidots, finansēts un izmantots. Šī nav filma par Baltijas krieviem. Šī ir filma par ietekmes tīkla veidošanas metodi, kuras elementi sāk parādīties arī citās Rietumu valstīs,” uzsver filmas scenārija autore Sanita Jemberga.

Filma tapusi sadarbībā ar Baltijas pētnieciskās žurnālistiskas centru “Re:Baltica”, filmu studiju Red Dot Media, Baltijas valstu sabiedriskajām raidorganizācijām (LTV, ERR, LRT), Latvijas un Lietuvas nacionālajiem kino centriem, ES programmu Radošā Eiropa, Latvijas Valsts kultūrkapitāla fondu un Konrāda Adenauera fondu.

Filmas tapšanu atbalstīja AS Air Baltic Corporation, SIA Lux Express Latvia, Eiropas Parlamenta deputāta Roberta Zīles birojs, Latvijas vēstniecība Dānijas karalistē, Krievijas Federācijā, Polijā, kā arī Radisson Blu Daugava Hotel Rīga.

Filmas režisors ir Juris Pakalniņš, scenārija autore Sanita Jemberga, pētnieces Inga Spriņģe un Arta Ģiga, producenti Gints Grūbe un Elīna Gediņa–Ducena.

Filmas reklāmas klips skatāms šeit: https://vimeo.com/156247421

Informāciju sagatavoja:
Madara Kalniņa
producente
filmu studija Mistrus Media
madara.kalnina@mistrusmedia.lv
26661133

25.04.2016.

 

25/04/2016