Arhīvs

Diskusiju forums “Kā kļūt par režisoru Latvijā?”

Sestdien, 1. oktobrī plkst. 17:00 kinoteātrī “Splendid Palace” notiks diskusiju forums “Kā kļūt par režisoru Latvijā?”, piedaloties Latvijas kinorežisoriem un producentiem. Pasākums notiek Manhetenas starptautiskā īsfilmu festivāla ietvaros un ir paredzēts visplašākajai skatītāju auditorijai – gan tiem, kam patīk skatīties, gan veidot filmas. Pēc diskusijas notiks festivāla programmas filmu skate.

300x250_a

Latviešu režisori Dāvis Sīmanis, Pēteris Krilovs, Laila Pakalniņa, Staņislavs Tokalovs, Juris Kursietis, producenti Aija Bērziņa, Guntis Trekteris, Roberts Vinovskis sestdien, 1. oktobrī plkst. 17:00 kinoteātrī “Splendid Palace” piedalīsies diskusiju forumā “Kā kļūt par režisoru Latvijā?”

Kino foruma diskusijas mērķis ir iepazīstināt visus interesentus ar iespējām Latvijā veidot kino, informēt par iespējām, grūtībām un soļiem, kas jāveic, lai sāktu kino režisora karjeru, kā arī motivēt veidot savus projektus. Apmeklētājiem pasākuma laikā būs iespēja apspriest viņus interesējošus jautājumus ar diskusijas dalībniekiem.

Aptauja “Kā kļūt par režisoru?” pieejama ŠEIT.

“Kino forumu Manhetenas īsfilmu festivāla Manhattan Short ietvaros mēs rīkojam jau otro reizi. Foruma diskusijas dalībnieki ir režisori un producenti, kuri paši darbojas kino jomā un pārzina filmu veidošanas vidi Latvijā un pasaulē. Mēs vēlamies parādīt jauniešiem un ikvienam, kuru interesē šī tēma, kas ir jādara, lai iekļūtu kinoindustrijā un ka, būtībā, ikvienam tā ir atvērta,” stāsta festivāla un foruma organizators, režisors Staņislavs Tokalovs. “Latvijas pilsētās pirms festivāla seansiem arī rīkojam tematiskas tikšanās par tēmu, kā uzņemt savu pirmo filmu.”

Pēc foruma diskusijas notiks Manhetenas starptautiskā īsfilmu festivāla 2016. gada programmas skate. Skatītāji saņems anketas un varēs nobalsot par iepatikušos filmu un aktieri. Laikā no 23. septembra līdz 2. oktobrim festivāls norit visā pasaulē. Saskaitot skatītāju balsis no visas pasaules, tiks noteikts šī gada Manhattan Short uzvarētājs. Rezultāti tiks publicēti festivāla mājas lapā ManhattanShort.com un Facebook lapā.

Šogad filmu festivālam Manhattan Short tika iesniegtas 844 filmas no 52 valstīm. Finālā iekļuvušas filmas no Francijas, Norvēģijas, Vācijas, ASV, Krievijas, Holandes, Lielbritānijas un Austrālijas.

Manhetenas īsfilmu festivāla seansi Latvijā:

28. septembris:
18:00 Ventspils, k/t “Kino Rio”
20:00 Liepāja k/t “Kino Balle”

29. septembris:
18:00 Rēzekne, “Gors” – k/t “Silverscreen”
20:00 Daugavpils, k/t “Silverscreen”

30. septembris:
19:00 Rīga k/t “Splendid Palace”

1. oktobris
17:00 Rīga k/t “Splendid Palace” – kino forums un festivāla filmu skate

Kino forums un Manhetenas starptautiskais īsfilmu festivāls Rīgā un Latvijā notiek ar Rīgas domes un ASV vēstniecības Latvijā atbalstu.

Biļetes uz kinofestivāla Manhattan Short 2016 programmas skatēm Rīgā var iegādāties ŠEIT vai pirms seansa kinoteātrī «Splendid Palace», Elizabetes ielā 61.

Biļetes cenas no 7,50 EUR līdz 9,50 EUR. Ieeja kino forumā – ar biļetēm uz 1.oktobra festivāla programmas skati.

Biļetes uz seansiem citās Latvijas pilsētās – pilsētu kinoteātros.

Filmas tiek demonstrētas angļu un oriģinālvalodās ar latviešu, krievu, angļu subtitriem.

Treileris: https://www.youtube.com/watch?v=V6chTYaL-Ho&feature=youtu.be

Preses pārstāvjiem, kas vēlas apmeklēt diskusiju, lūgums zvanīt vai rakstīt: Iveta Dortāne, +371 29101178, yvette.iveta@gmail.com

26.09.2016.

26/09/2016