Filmā “Atbrīvošanas diena” redzamā slovēņu grupa “Laibach” ir slavena ar saukli, ka visa māksla ir propaganda. Cik iedarbīga un spēcīga ir propaganda mūzikā, kino, teātrī un citos mākslas žanros un vai vārda brīvība mākslā var būt absolūta – šie ir daži no jautājumiem, par kuriem diskutēsim 25. maijā plkst. 16 kinoteātrī “K. Suns”. Diskusiju “Mediji. Kultūra. Sabiedrība. Kas ietekmē ietekmētāju?”  rīko Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāte sadarbībā ar “VFS Films”. 

Policiste kultura

Propaganda ir ierindojama starp tiem jēdzieniem, par kuriem ikdienā neaizdomājamies. Par spīti tam, ka dzīvojam mediju pasaulē un mūsu realitātes uztveri šodien bieži ietekmē nevis pašu pieredze, bet tas, ko skatāmies televīzijā, lasām presē vai sociālajos medijos, redzam dokumentālajās vai mākslas filmās. Kā attīstīt kritisku skatījumu un iemācīties atpazīt faktu no fake news, kā izpaužas mediju policista loma laikmetīgajā pasaulē, cik jūtīgi un ētiski varam būt un kā mediju pasaulē iekļaujas kultūra? Pārdomās par šiem jautājumiem dalīsies Latvijas Universitātes pasniedzēji – SZF Komunikācijas studiju nodaļas direktors, kino zinātnieks Viktors Freibergs, holokausta pētnieks docents Didzis Bērziņš, teātra kritiķe docente Zane Radzobe un SZF absolvente, kultūras žurnāliste Elīna Gulbe.

Pēc diskusijas, plkst. 18.00 notiks publisks filmas Atbrīvošanas diena seanss. Starptautiskus panākumus guvusī Latvijas un Norvēģijas kopražojuma filma stāsta par pretrunīgi vērtētās slovēņu grupas uzstāšanos Ziemeļkorejā, pirmo rokkoncertu pasaules slēgtākajā valstī. Pēc filmas – saruna ar režisoru Uģi Olti.

Ieeja uz abiem pasākumiem ir bez maksas.

Aicināti visi interesenti.