Arhīvs

Diskusija par kinomākslinieka darbu

Otrdien, 13. decembrī 18:00 Kaņepes Kultūras centrā, Skolas ielā 15, Latvijas Kinematogrāfistu savienības kinokluba KOKONS ietvaros notiks diskusija / lekcija “Mākslinieks kinofilmā: prakse, uzdevumi, priekšstati par profesiju”. Diskusijā īpaši aicināti piedalīties filmu nozares studenti un jaunie profesionāļi.

13_12_2016 crop

 

KOKONA lekcijas vadītājs būs Jurģis KRĀSONS – šobrīd Latvijā ražīgākais spēlfilmu mākslinieks, kurš radoši izpaužas arī kā animācijas filmu režisors un mākslinieks. Jurģis KRĀSONS diskusijā dalīsies savā spēlfilmu mākslinieka darba pieredzē, atklājot profesijas nozīmi, iespējas un uzdevumus filmas tapšanas procesā.

Kino vēsturē un kritikā pastāv mākslinieka darba pētāmības problemātika. Mākslinieka darbs filmās tiek retāk apskatīt, nekā režisora vai operatora darbs, tas ir zinātniski un teorētiski mazāk apzināts, mākslinieka darbu bieži vien skatītājs uztver kā pašsaprotamu. Filmas mākslinieciskie paņēmieni bieži vien tiek uzskatīti par režisora rokrakstu, bet cik liela loma attēla vizuālajā izskatā un dramaturģijā ir māksliniekam?

Kinoklubs KOKONS ar Jurģa KRĀSONA vadīto diskusiju Mākslinieks kinofilmā vēlas pievērst uzmanību filmas mākslinieka profesijas komplicētajai dabai, ļaujot diskusijas dalībniekiem tuvāk iepazīt kinomākslinieka profesiju. Latvijas Kinematogrāfistu savienība īpaši aicina diskusijā piedalīties filmu nozares studentus un jaunos profesionāļus!

Jurģis KRĀSONS ir mākslinieks režisores Lailas Pakalniņas spēlfilmām Ausma (2015), Picas (2012), Klusums (2009), Akmeņi (2008), Ķīlnieks (2006) un citām, viņš ir mākslinieks režisora Jevgeņija Paškēviča topošajai filmai Ko zina klusā Gerda un par Latvijas labāko spēlfilmu atzītajai Golfa straumei zem ledus kalna (2012), režisores Ināras Kolmanes filmai Mona (2012) un citām augsti novērtētām spēlfilmām.

Sīkāka informācija par Jurģa KRĀSONA daiļradi šeit:
portālā filmas.lv
mājaslapā Kinoskola
intervija portālā arterritory.com

Par KOKONU:
Latvijas Kinematogrāfistu savienība šā gada pavasarī ar lielu kino profesionāļu atsaucību aizsāka jaunu projektu – KOKONS. Kino klubs KOKONS ir veidots kā vieta, kur filmu veidotājiem brīvā atmosfērā ir iespēja regulāri satikties, diskutēt un apmainīties viedokļiem par kino procesu Latvijā, tā veidošanos un rezultātiem. Arī jaunajiem kino studentiem šī ir vieta, kur iepazīt profesionālo vidi, mācīties no pieredzējušākajiem kolēģiem un veidot jaunus kopīgus projektus.

Kino kluba KOKONS pasākums ir bez maksas un atvērts visiem kino interesentiem.
Paldies par atbalstu Valsts Kultūrkapitāla fondam!

9.12.2016.

09/12/2016