Arhīvs

Dienas gada balvu kultūrā iegūst MAMMU, ES TEVI MĪLU un ATMODAS ANTOLOĢIJA

11. martā tika piešķirtas 11 Dienas kultūras balvas par pārsteidzošiem aizvadītā gada mākslas faktiem. To vidū Jāņa Norda spēlfilma Mammu, es tevi mīlu un Askolda Saulīša dokumentālā filma Atmodas antoloģija.

Mammu, es tevi mīlu ir dinamisks attiecību trilleris par trīspadsmit gadus vecu Rīgas skolnieku Raimondu un viņa māti. Kāda šķietami nenozīmīga piezīme skolā iesāk piedzīvojumiem bagātu nedēļu Raimonda dzīvē. Raimonds aizbēg no mājām, iekuļas apšaubāmā afērā ar vietējo prostitūtu un nonāk policijas redzeslokā, taču beigās atrisina samilzušo konfliktu gan ar mammu, gan savu labāko draugu.
Galveno varoni Raimondu filmā atveido Kristofers Konovalovs no Cēsīm, viņa mammas lomā – aktrise Vita Vārpiņa. Filmā piedalās arī Indra Briķe, Baiba Neja, Matīss Livčāns, Alvis Birkovs un Edgars Samītis. Kolorītā skolas direktora lomā iejuties Dziesmusvētku orķestru virsdiriģents Haralds Bārzdiņš.
Filma producēta studijā Tanka. Filma uzņemta ar Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla Fonda atbalstu, sadarbībā ar Lietuvas producentu grupu Artbox un filmu tehnikas kompāniju Cinevera.
Filmas treileris: www.youtube.com/watch
 

Atmodas antoloģija vēsta par būtiskākajiem notikumiem Latvijas ceļā uz valstiskās neatkarības atjaunošanu. Filmas režisors Askolds Saulītis skatītājiem pazīstams ar filmām Bermontiāda, Keep smiling!, Svētku anatomija, Sarkanais un Brūnais, Eiropas nolaupīšana, Kas dzīvo komunalkā, Tristans un Izolde, animācijas filmu Clara&Rubinšteins. Trīs reizes saņēmis Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps balvu. Filmas scenārija autors Edgars Engīzers ir vēsturnieks, doktora grāda pretendents, iepriekš strādājis pie filmām Ledus bērni (Ledo vaikai) un Burinieku pēdas. Jūras kaujas(Burlaivių pėdsakais. Jūrų mūšiai).

Filma tapusi ar Nacionālā Kino centra un Tautas frontes muzeja finansiālu atbalstu. Filmu veidojusi biedrība TERRA EUROPA, sadarbībā ar SUBJEKTIV FILMA un CLIO WORKS.

Filmas treileris: https://www.facebook.com/photo.php?v=626780987362821

13/03/2014