Arhīvs

“Diagnoze – kino” Rīgas Kino muzejā

Rīgas Kino muzejs turpina latviešu filmu vakaru ciklu “Diagnoze – kino” un, svinot Latvijas Kultūras akadēmijas 25 gadu jubileju, izrāda filmas, ko veidojuši LKA tagadējie absolventi. 3. decembrī un 10. decembrī – tematiski sakārtotas studentu īsfilmas; šonedēļ – četru jaunu režisoru skats uz bērnību un pieaugšanu.

LKA Rīgas Kino muzejā Peitavas ielā 10 turpinām latviešu filmu vakaru ciklu „Diagnoze – kino”. Šogad Latvijas Kultūras akadēmija, kuras sastāvā atrodamies kopš 2010. gada, atzīmē 25 gadu jubileju. Rīgas Kino muzejs piedalās svinībās, rudens cēlienā ciklā ‘’Diagnoze – kino’’ izrādot akadēmiju beigušo kino profesionāļu darbus.
Rudens cikla noslēdzošie seansi notiks 3. un 10. decembrī Rīgas Kino muzejā, un tajos tiks izrādītas tematiski sakārtotas Latvijas Kultūras akadēmijas studentu īsfilmas. 3. decembrī plkst. 18:30 tiks izrādītas LKA studentu īsfilmas, kas piedāvā četru dažādu jauno režisoru skatu uz pieaugšanu un bērnību.

3. decembrī plkst. 18:30

Pārņemtā māja, rež. Uldis Cipsts, 2008, 17’
Brālis un māsa meklē atbildes kādā pamestā mājā.

Zeme ir visvientuļākā planēta, rež. Liene Linde, 2015, 13’
To, kā darbojas pasaule un kas prātā pieaugušajiem, nenākas viegli saprast, ja ir tikai septiņi gadi. Šis ir stāsts par Justīni un kādu viņas dzimšanas dienas rītu.

Siltums, rež. Kristaps Krūmiņš, 2012, 26’
Septiņgadīgs puika pirmo reizi dzīvē sastopas ar nāvi. Kad pieaugušie neko nepaskaidro, viņš nāvei rod pats savu skaidrojumu un risinājumu.

Sērkociņi, rež. Didzis Eglītis, 2007, 13’
Padomju Latvijā, astoņdesmito gadu vidū, pie ezera atpūšas tēvs, māte un dēls. Ģimenes vīrieši spēlē bumbu un trāpa to ezerā. Tēvs brien pēc bumbas un sāk slīkt… Un sērkociņi galu galā izrādās savstarpējo attiecību katalizators.

Priecāsimies Jūs redzēt Rīgas Kino muzejā!
Ieeja uz filmu vakariem ir bez maksas.
Filmu ciklu „Diagnoze – kino” atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Informāciju sagatavoja:
Rīgas Kino muzeja kuratore Agnese Logina
agnese.logina@kinomuzejs.lv

2.12.2015.

02/12/2015