Arhīvs

“Deep Sea Studios” piedāvā bez maksas skatīties Matīsa Kažas filmas

Kamēr valstī izsludināta ārkārtējā situācija un klātienes kultūras dzīve Latvijā un visā Eiropā apstājusies, filmu studija “Deep Sea Studios” un kinorežisors Matīss Kaža piedāvā iespēju interneta lietotājiem bez maksas jebkur pasaulē noskatīties trīs studijā veidotas filmas – dokumentālo Vienu biļeti, lūdzu!” (2017), spēles īsfilmu “Meierholda lidojums” (2018) un portretstāstu “Vīrietis un dālijas” (2018, režisors Guntis Bojārs). Par simbolisku samaksu pieejama arī Matīsa Kažas jaunākā filma “Klejotāji”.

 

Filmas skatāmas Deep Sea Studios Vimeo kontā ŠEIT.

Klejotāji (2020) ir stāsts par trim filmas režisora vienaudžiem – divdesmitgadniekiem, kuri meklē savu vietu mūsdienu pasaulē, nododoties dažāda veida klejojumiem. 24 gadus vecais režisors Matīss Kaža filmā atklāj personīgu stāstu par savu paaudzi – klejotājiem, kuri meklē vietu jaunajā un ne vienmēr izprotamajā pasaulē. Digitālo lietotņu veidotājs Tomass pamet savu iepriekšējo dzīvi un kļūst par digitālo nomadu, atmetot ideju par pastāvīgu dzīvesvietu. Dejotāja Taņa pārvācas uz Misisipi štatu ASV un atrod mīlestību ratiņkrēslam piesaistītā basketbola trenerī, kurš ir par viņu vairāk nekā 20 gadus vecāks. Avangarda izdevējs Valters kolekcionē tualetes podus Latvijas simtgadei, performatīvos veidos mēģinot pārvarēt pagātnes traumu. Filma pirmizrādi piedzīvoja pavisam nesen, 5. martā, taču, ievērojot Veselības ministrijas aicinājumu nedoties uz sabiedriskām vietām, režisors Matīss Kaža piedāvā iespēju skatītājiem filmu baudīt uz ekrāniem savās mājvietās, ne kinoteātros, kas kopš 15. marta ir slēgti.

Filmu par simbolisku samaksu iespējams noskatīties ŠEIT.

 

 

Matīsa Kažas starptautiski atzītā pilnmetrāžas dokumentālā filma Vienu biļeti, lūdzu! (2017, 65 min) ir dokumentāls stāsts par Nikiju Kokrenu – pasaulē kaislīgāko teātru apmeklētāju. Šī indiešu izcelsmes kundze, kurai ir jau 78 gadu, pēdējos 25 gadus katru dienu noskatās vismaz vienu Ņujorkas teātra izrādi. Tomēr ne visi ir sajūsmā par viņas kaislību – Brodvejas teātru darbiniekiem viņa ir īsts bieds. Pazīstama kā nekārtību cēlāja un blēde, Nikija visiem līdzekļiem cenšas iegūt pēc iespējas vairāk brīvbiļešu, bet, iekļuvusi teātrī, mēģina ieņemt vislabākās vietas un dažkārt teātros pat ietur maltītes. Viņa sevi uzskata par īstenu teātra mākslas mīļotāju, kuras ikdienā materiālām lietām nav nozīmes. Taču kur beidzas aizrautīga kaislība un kur sākas atkarība? Filma plūkusi laurus Stokholmas festivālā Tempo, Ņujorkas Winter Film Awards un citur.

Filma bez maksas pieejama ŠEIT.

 

 

LTV žurnālista Gunta Bojāra debijas filma Vīrietis un dālijas (2018) ir 38 minūšu gars dokumentāls portretstāsts par Dzintaru Bumbieru, jaunu vīrieti no Dundagas, kuram māte mantojumā atstājusi unikālu dāliju kolekciju. No vienas puses, viņš devis mātei solījumu par dālijām rūpēties, no otras puses – aiz dālijām stāv viņa paša dzīves rūgtums. Filma poētiskā veidā reflektē par dzīvi mūsdienu Latvijas laukos. Arī par vientulību, kas filmas galvenajam varonim nav sveša. Dzintara Bumbiera solījums mātei kļūst par vienu no viņa dzīves uzdevumiem, taču laiks iet, un dāliju paliek arvien mazāk un mazāk.

Filma bez maksas pieejama ŠEIT.

 

 

Meierholda lidojums (2018, 19 min) ir jaunā režisora Matīsa Kažas diplomdarbs prestižajā Ņujorkas Universitātes Tiša mākslas skolā. Spēles īsfilma veidota kā kino kolāža sapņa formā par krievu avangarda režisoru Vsevolodu Meierholdu un mākslinieka iekšējo cīņu ar sevi un varām sev apkārt revolūciju un pārmaiņu laikā. Meierholdu atveido Jaunā Rīgas teātra aktieris Kaspars Znotiņš.

Filma bez maksas pieejama ŠEIT.

 

Režisors Matīss Kaža (1995) kino izglītību ieguvis Ņujorkas Universitātes Tiša mākslas skolā, zināšanas papildinājis Amerikas Kino institūtā Losandželosā. Jau studiju laikā uzņēmis savu pirmo pilnmetrāžas dokumentālo filmu Vienu biļeti, lūdzu! (2017), kas guvusi atzinību vairākos starptautiskos kinofestivālos, šogad klajā laista režisora jaunākā dokumentālā filma Klejotāji (2020). Šāgada beigās paredzēts demonstrēt Kažas pirmo pilnmetrāžas spēlfilmu – vesternu Kur vedīs ceļš.

 

Plašākai informācijai:
Alise Podniece,
filmas Klejotāji mārketinga koordinatore
+371 29138498, alise.podniece@gmail.com

14.03.2020.

 

17/03/2020