Arhīvs

Dāņu filmas bērniem un jauniešiem “K.Sunī”

Līdz 27. decembrim kinoteātrī “K.Suns” skatāma dāņu filmu programma, kas veidota sadarbībā ar Dānijas kultūras institūtu. Programmā divas animācijas filmas un trīs pilnmetrāžas spēlfilmas, ieeja bez maksas (iepriekš piesakoties)!

Filmu programma tika atklāta jau 15. decembrī un turpināsies līdz Ziemassvētkiem, spēlfilmas skatāmas katra divos seansos un dažās no tām turpina jau pirms gada iepazītu varoņu gaitas.

Bērniem, kas pērn ar interesi sekoja līdzi aizraujošajiem zēna-supervaroņa Skudrupuikas piedzīvojumiem Starptautiskā Rīgas Filmu festivāla bērnu filmu programmā, šogad ir vienreizēja iespēja redzēt filmas jaunāko trupinājumu – “Skudrupuika II: Sarkanās fūrijas atriebība”, kurā nervus kutinoši piedzīvojumi mīsies ar sirsnīgas draudzības un uzticības apliecinājumiem. Filma guvusi augstu novērtējumu šī gada Starptautiskajā Berlīnes filmu festivālā Bērnu filmu kategorijā.

Pērn jau ielūkojāmies sarežģītajās Makša un viņa mammas attiecībās un to turpināsim arī šogad. Filmā “Maksis – pēdējais pacietības piliens” četrpadsmitgadīgajam Maksim joprojām būs pārpratumiem pilnas nedienas ar viņa trako māmuķīti, kura par visām varītēm vēlēsies Maksi pamācīt, par to, kuras no izvēlēm viņa dzīvē būtu tās pareizākās. Kā Maksim izdosies uzstājīgo māmuķīti nolikt pie vietas, redzēsim filmā.

Pusaudžiem ļoti aktuālas tēmas būs vērojamas jauniešu piedzīvojumu drāmā “Bora Bora”, kurā piecpadsmitgadīgā Mija cīnīsies par savu eksistenci skolā, kurā viņu ne visai ieredz. Meitene patiesi brīva jūtas tikai tad, kad dodas skrējienā, kura laikā beidzot var būt pilnīgi viena un prom no visām skolas un ģimenes problēmām. Šāda skrējiena laikā viņai netīšam (vai varbūt arī tīšām?) ceļā pagadās puisis Zaks, kas pamatīgi izmainīs viņas dzīvi.

Animācijas filmu seansā iekļauti divi stāsti pašiem jaunākajiem skatītājiem – “Liesmiņa un Vates piciņa” (sirsnīgs un aizkustinošs stāsts par šķietami nesavienojamu draudzību starp Vates piciņu un Liesmiņu, kas mitinās Uguns zemē) un “Tīģeri un tetovējumi” – par mazu bārenīti Maju, kura savas dienas vada onkuļa Sonija tetovēšanas salonā. Lai gan Majai ļoti patīk būt kopā ar Soniju un skatīties, kā viņš strādā, pats onkulis uzskata, ka tetovējumi un bērni ir samērā slikta kombinācija.

Visas filmas tiks demonstrētas dāņu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

Skolēnu grupām, bērniem un vecākiem ar bērniem ieeja brīva (lai izvairītos no pārpratumiem, lūgums iepriekš pieteikties zvanot pa tālruni 29231633 vai sūtot e-pastu uz: aida.zviedre@inbox.lv)

Dānijas bērnu un jauniešu filmu izrādīšanu organizē Dānijas Kultūras institūts un Kinoteātris K.Suns sadarbībā ar Dānijas Karalistes vēstniecību Rīgā, Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, Dānijas Filmu institūtu, Europa Cinemas un Muffins and More.

Filmu programma:

Animācijas filmas
Liesmiņa un Vates piciņa (24 min.),
Tīģeri un tetovējumi (42 min.)
Otrdien, 15.decembrī, un sestdien, 19.decembrī 12:00

Skudrupuika II – Sarkanās Fūrijas atriebība (90 min.)
Trešdien, 16.decembrī, 12:00
Svētdien, 20.decembrī, 12:00

Maksis – pēdējais pacietības piliens (93 min.)
Sestdien, 19.decembrī, 14:00
Sestdien, 26.decembrī, 14:00

Bora Bora (76 min.)
Ceturtdien, 17.decembrī, 10:00
Svētdien, 20.decembrī, 14:00
Svētdien, 20.decembrī, 14:00

Informāciju sagatavoja:
Ilva Sinkēviča
Projektu koordinatore
Dānijas Kultūras institūts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā
dki@dki.lv, 67288221

17.12.2015.

17/12/2015