Arhīvs

Dace Rīdūze pabeigusi filmu “Ruksīša ceļojums”

Filmu studijā “Animācijas Brigāde” noslēdzies darbs pie jaunas, 13 minūšu garas leļļu filmas mazajiem skatītājiem – “Ruksīša ceļojums”, režisore Dace Rīdūze. Filmas pirmizrāde 9. decembrī kinoteātrī “Cinamon”, programmā arī citas filmiņas.

 

Filma tapusi pēc Dzidras Rinkules-Zemzares poēmas Kā Ruksītis ciemos gāja motīviem, tā stāsta par Ruksīti, kurš labprātāk saldi paguļ, nekā iesaistās mājas darbos, un draugu neizpratne viņu aizvaino. Pļāpīgā žagata pastāsta Ruksītim par bagātajiem un dāsnajiem radiem mežā. Ruksītis, ilgi nedomādams, pamet dzimto sētu un dodas turp, kur dzīve būs tik bezrūpīga un skaista! Taču burvīgais sapnis izrādās mānīgs un Ruksīša ceļojums drīz vien pārvēršas bīstamā dēkā.

Filmu Ruksīša ceļojums finansiāli atbalstījis Nacionālais Kino centrs un Valsts Kultūrkapitāla fonds, tās radošajā komandā ietilpst scenārija autore un režisore Dace Rīdūze, māksliniece Ilze Kiršteina, operators Ēvalds Lācis, skaņu režisors Anrijs Krenbergs un producents Māris Putniņš, muzikālo ietērpu veidojusi populārā Brīnumskapja komanda – Ingus Ulmanis, Andris Sējāns un Aigars Voitišķis.

Filmas pirmizrāde notiks piektdien, 9. decembrī, pulksten 11:00 kinoteātrī Cinamon stundu garā seansā kopā ar vēl citām studijas Animācijas Brigāde filmām vismazākajiem skatītājiem. Ieeja seansā bez maksas, interesenti aicināti sazināties ar filmas režisori Daci Rīdūzi.

Kontakti:
Dace Rīdūze
29417537
dace.riduze@inbox.lv

7.12.2016.

07/12/2016