Arhīvs

Festivālā “Crossing Europe” divas filmas no Latvijas

Austrijas pilsētā Lincā notiekošā festivāla “Crossing Europe” programmā šogad no 20. līdz 25. aprīlim Latvija tiks pārstāvēta ar divām filmām – sadaļā “Cinema Next Europe” izrādīs Uģa Oltes filmu “Dubultie svešinieki”, bet festivāla dokumentālo filmu konkursā iekļauta Romana Bondarčuka “Ukraiņu šerifi”.

Uģa Oltes “Dubultie svešinieki” ir Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma ietvaros izstrādāts projekts, kas jau ar panākumiem paguvis apceļot vairākus festivālus, tostarp Gruzijas Batumi Arthouse FF, pašmāju Riga IFF un prestižo IDFA Amsterdamā. Filma ir Latvijas un Gruzijas kopražojums. “Apvidus karte ir bezgalīga lasāmviela, kurā var ierakstīt arī savu stāstu. Filmētājs no Ziemeļiem kopā ar fotogrāfi no Dienvidiem dodas uz svešu zemi, kur mīt vēstures nogurdināti ļaudis un laiks tiecas sastingt, bet jebkura tikšanās ir greizais spogulis, lai ieskatītos pazīstamās acīs.” Tā par filmas “Dubultie svešinieki” stāstu saka autori. Festivālā “Crossing Europe” filmu pārstāvēs tās režisors Uģis Olte.

Savukārt “Ukraiņu šerifi” stāsta par nelielu ciematu Dienvidukrainā, kur traģikomisks policistu pāris Viktors un Volodja izšķir dzērāju kautiņus un meklē vistu zagļus, taču pasaules politiskā situācija un Krievijas-Ukrainas starptautiskās attiecības piešķir šai ikdienai nopietnu un trauksmainu fonu.

Vairāk informācijas par festivāla “Crossing Europe” programmu šeit.

18/04/2016