Arhīvs

Četri miljoni skatījumu filmai “Joka pēc alfabēts”

Filmu studija “Rija” ziņo, ka režisora Reiņa Kalnaeļļa animācijas filma “Joka pēc alfabēts” (2011) interneta vietnē “YouTube” skatīta jau vairāk nekā četrus miljonus reižu.

Filma izpelnījusies gan Latvijas, gan ārvalstu iedzīvotāju interesi, un tās vidējais skatīšanās ilgums ir 2,8 minūtes, kas nozīmē, ka skatītāji ne tikai noklikšķina uz video, bet arī noskatās 3 minūtes garo filmiņu. Filma pamatā tika veidota Latvijas skatītājiem, taču tā ieinteresējusi arī daudzus citu tautību bērnus un viņu vecākus.

JokaPecAlfabets_2

“Joka pēc alfabēts” ir režisora Reiņa Kalnaeļļa otrā animācijas filma. Pirmā viņa režisētā animācijas īsfilma “Kad āboli ripo” piedalījusies apmēram 100 starptautiskos festivālos un vairākos no tiem saņēmusi arī balvas. Šobrīd režisors strādā pie pilnmetrāžas animācijas filmas “Dziedošās vistas neparastie piedzīvojumi”, kas saņēmusi finansiālu atbalstu Nacionālā Kino centra konkursā un nākamā gada sākumā nonāks uz kinoekrāniem.

Filma “Joka pēc alfabēts” tapusi filmu studijā RIJA ar Rīgas domes un Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Pie filmas strādāja scenārija autore un māksliniece Indra Sproģe, galvenā animatore Taiga Zīle, kā arī citi RIJAS darbinieki. Neatņemama filmas sastāvdaļa ir tās pavadošā dziesma, ko sacerējis Renārs Kaupers.

Filma ir īss un asprātīgs stāsts par peli un žurku, kas ikdienā viena otru ķircinādamas rausta aiz astes, tomēr beigās kopīgi priecājas par pasauli, kas ir košām krāsām un pārmaiņām pilna. Filmas galvenais mērķis – palīdzēt bērniem apgūt latviešu valodas alfabētu. Filmiņa, kurai mūziku sacerējis un kopā ar bērnu vokālo grupu “Nianse” iedziedājis Renārs Kaupers, bērniem alfabēta mācīšanos padarīs par jauku piedzīvojumu, turklāt filmas mīlīgie tēli sagādās prieku arī tad, ja alfabēts jau apgūts.

21.09.2015.

21/09/2015