Arhīvs

Cēsīs startēs “Latvijas Filmu Maratons”

8. septembrī Cēsīs Bērnu un Jauniešu centrā Spārni savu skrējienu ārpus Rīgas robežām uzsāks Latvijas Filmu Maratons.

Tā laikā skatītājiem būs iespēja visas dienas garumā iepazīties ar jaunākajām Latvijā tapušajām filmām – animāciju, spēlfilmām un dokumentālajām filmām. Šī rudens programmā iekļautas kritiķu slavētas un skatītāju atzinību guvušas filmas – Ivara Zviedra un Ineses Kļavas Dokumentālists, Aika Karapetjana Cilvēki tur, Reiņa Pētersona Ursus, Ivo Brieža Filma  un citi darbi no pēdējā gada bagātīgās Latvijas kino ražas.

Maratona laikā tiks demonstrētas arī  vietējo iedzīvotāju veidotas īsfilmiņas par savu pilsētu, no kurām labākās summēsies Filmu Maratona un LTV kopīgi rīkotā akcijā un tiks demonstrētas LTV 1 ēterā.  

Paralēli filmu demonstrēšanai bērniem būs iespēja iepazīties ar multeņu tapšanas procesu un pašiem iemēģināt roku animācijas darbnīcās, filmu starplaikos blakus kino zālei darbosies apgāda Mansards lasītava ar grāmatām, žurnāliem Kino Raksti un filmu katalogiem. Skatītājiem būs iespēja tikties ar filmu veidotājiem un diskutēt gan par kino, gan jautājumiem, kas radušies pēc filmu noskatīšanās.

Latvijas Filmu Maratons jau 8 gadus regulāri notiek Rīgā valsts svētku dienā 4.maijā kinoteātrī Splendid Palace, galvaspilsētā to rīko Nacionālais Kino centrs un Rīgas Kinomuzejs. Ar šī gada rudeni Filmu Maratons startēs Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Valmierā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Kuldīgā, Siguldā, Ventspilī, cerot kļūt par ikgadēju tradīciju pilsētu kultūras dzīvē.

Latvijas Filmu maratonu reģionos organizē Anša Epnera studija AVE sadarbībā ar pašvaldībām, Nacionālo Kino centru un biedrību Kinopunkts.

Latvijas Filmu maratons citās pilsētās:

Liepāja – 15.septembris

Jelgava – 22.septembris

Valmiera – 6.oktobris

Daugavpils – 13.oktobris

Jēkabpils – 20.oktobris

Kuldīga – 27.oktobris

Sigulda – 3.novembris 

Ventspils – 4.novembris

29/08/2012