Arhīvs

Cēsīs rāda Imanta Ziedoņa filmas

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” sadarbībā ar Nacionālo Kino centru maija svētku dienās Cēsīs četros seansos demonstrē filmas, kuru veidošanā piedalījies dzejnieks Imants Ziedonis.

3. maijā Vidzemes koncertzālē “Cēsis” notiks apbalvojuma “Laiks Ziedonim” cildināšanas ceremonija – koncerts, un par godu šim notikumam no 1. līdz 4.maijam cēsniekiem un pilsētas viesiem Vidzemes koncertzāles kinoteātrī tiek demonstrēta Imanta Ziedoņa filmu skate. Bezmaksas seansos plkst. 11:00 rādīs Imanta Ziedoņa veidotās un iedvesmotās spēlfilmas, dokumentālās un animācijas filmas, programmu veidojis Nacionālais Kino centrs.

Ziedona Kino

1. maijā skatāmas dokumentālās filmas Imants Ziedonis. Portrets locījumos (1978, režisore Laima Žurgina) un Gada reportāža (1965, scenārija autori Imants Ziedonis un Hercs Franks, režisors Aivars Freimanis, operators Ivars Seleckis).  2. maija seansā – dokumentālās filmas Lomi (1969, režisors Aivars Freimanis, filmā skan Imanta Ziedoņa speciāli rakstīta dzeja) un Mēstepatās (2013, režisors Zigurds Vidiņš, filma par Imanta Ziedoņa organizēto un vadīto dižkoku glābēju grupu), pirms seansa tikšanās ar režisoru Zigurdu Vidiņu. 3. maijā seansu ievadīs saruna ar animācijas filmu režisori Rozi Stiebru un programmā sešas viņas filmas, kas tapušas ar Imanta Ziedoņa līdzdalību – Zaļā pasaka (1977), Suns Funs un vējš (1978), Kas ir kolhozs? (1981), Man vienai māsiņai (1984), Uzpasaka (1986), Taureņi (2005). 4. maijā skatītājus priecēs spēlfilma Puika (1977, scenārija autori Imants Ziedonis un Aivars Freimanis, režisors Aivars Freimanis, operators Dāvis Sīmanis, māksliniece Ināra Antone, komponists Mārtiņš Brauns, lomās Indars Lācis, Māra Rence, Uldis Vazdiks, Astrīda Vecvagare, Edgars Liepiņš un citi).

3. maijā plkst. 19:00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” notiks apbalvojuma “Laiks Ziedonim” cildināšanas ceremonija – koncerts. Ceremonijas laikā iepazīsim un cildināsim šī gada nominantus un laureātus.  Koncerta daļā fonda “Viegli” mūziķi izpildīs fragmentus no Imanta Kalniņa operas “Spēlēju, dancoju”, kurai libretu pēc Raiņa lugas motīviem veidojis Imants Ziedonis. Biļetes uz ceremoniju pieejamas portālā Ekase.lv. Plašāka informācija par ceremoniju mājas lapā www.laiksziedonim.lv.

30/04/2015