Arhīvs

Baltic Sea Docs recenziju konkurss rakstošiem un domājošiem jauniešiem

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums (Baltic Sea Docs), kas šogad notiks no 7. līdz 11. septembrim, sadarbībā ar jauniešu kultūras portālu Jest; aicina jauniešus vecumā no 15 līdz 25 gadiem pieteikties recenziju konkursam. Nacionālā Kino centra organizētais Baltic Sea Docs ir starptautisks pasākums kino profesionāļiem un skatītājiem, kas šogad notiks jau 20. reizi.

Foruma filmu skate Ārpus laba un ļauna kino cienītājiem Rīgā un reģionu pilsētās piedāvās 9 filmu programmu, ko veido pasaulē nozīmīgos kinofestivālos (Venēcija, Tribeka un Sandensa, IDFA, AFI Docs, CPH:DOX, Doc Leipzig u.c.) atzinību guvuši veikumi.

Forums par godu jubilejai atjauno dokumentālā kino cienītāju recenziju konkursu ar mērķi sekmēt kritisko domu un sociālpolitisko procesu izvērtējumu, dodot vārdu topošajiem autoriem (kinokritiķiem, žurnālistiem, politologiem u.c.). Jauniešus aicinām pieteikties konkursam, pievienojot sešu teikumu kodolīgu informāciju par sevi un motivāciju vērtēt filmas. Pieteikumus lūgums sūtīt uz e-pastu balticseadocs@nkc.gov.lv līdz 14.08. ar norādi Recenziju konkurss. Par iespēju noskatīties filmas foruma pārstāvji ar konkursantiem sazināsies personīgi.

Vidusskolēniem un studentiem būs iespēja izteikt savas domas par divām programmas Ārpus laba un ļauna filmām – Sonita (2015) un Dons Žuans (Don Juan, 2015). Darbus izvērtēs Baltic Sea Docs un portāla Jest; pārstāvji. Iepazīties ar labāko recenziju autoru atziņām par filmām būs iespējams portālā Jest;. Saistošāko darbu autori saņems pārsteiguma balvas no foruma.

Programma Ārpus laba un ļauna skatītājus aizvedīs sinemātiskā odisejā uz Ukrainu, Zviedriju, Dāniju, Laosu, Irānu, ASV, Sīriju, Krieviju u.c. Filmu tematika aptver virkni būtisku tēmu – bērnu un vecāku attiecības, vientulību un sieviešu tiesības, terorismu, kultūru saplūsmi un globalizāciju u.c. Ar filmu programmu iespējams iepazīties šeit: www.nkc.gov.lv.

Informācija par seansiem tiks izziņota 11. augustā. Skolēniem, studentiem, pensionāriem un filmu profesionāļiem, uzrādot apliecības, seansi būs pieejami bez maksas.

Forumu organizē Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Radošā Eiropa Media biroju un European Documentary Network.

Finansiālais atbalsts – Radošā Eiropa Media programma, LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome un Dānijas Kultūras institūts.

Informatīvais atbalsts – DELFI, radio Pieci.lv, Satori, Veto un Jest;.

Informāciju sagatavoja
Dārta Ceriņa
Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma pārstāve
Mob. tālr.: 29478275
E-pasts: balticseadocs@nkc.gov.lv

08/08/2016