Arhīvs

Diskusiju un sarunu video ieraksti 2016

TREŠDIENA, 7. septembris plkst. 19:00
Baltic Sea Docs atklāšanas diskusija Terorisms/svešā kultūra /bailes/mediju atbildība

20. Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma programma Ārpus laba un ļauna tika atklāta 7. septembrī plkst. 18.00 ar norvēģu režisora Pola Refsdāla intīmo Al-Qaeda pašnāvnieku-spridzinātāju portretējumu filmā Dugma: Poga (The Button, 2016)  kinoteātrī K.Suns. Režisors vaļsirdīgās sarunās ar jaunajiem vīriešiem tiecas noskaidrot radikāļu motivāciju upurēties ticības vārdā – filmā Dugma: Poga abstraktais termins terorisms iegūst biedējoši personificētus vaibstus.

Pēc seansa notika žurnālista Gustava Terzena moderēta diskusija par terorismu, svešās kultūras ienākšanu, bailēm un mediju atbildību. Diskusijā piedalījās: ārsts un politiķis Hosams Abu Meri, Korāna tulkotājs un dzejnieks Uldis Bērziņš, mācītājs un Zvannieku mājas dibinātājs un saimnieks Juris Cālītis, ārpolitikas eksperts Mārtiņš Hiršs, žurnāliste un dokumentālo filmu autore Zane Peneze, filmas Dugma: Poga režisors, norvēģu žurnālists un dokumentālists Pols Refsdāls un Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektore un mediju eksperte Rita Ruduša.

Diskusijas atšifrējums latviešu valodā tiks publicēts interneta žurnālā Satori.

VIDEO


CETURTDIENA, 8. septembris plkst. 19:00

Saruna ar filmas Dons Žuans (Don Juan, 2015) režisoru Jeržiju Sladkovski kinoteātrī K.Suns. Zviedrijā dzīvojošais poļu dokumentālā kino pionieris Sladkovskis savā filmā Dons Žuans preparē ar autismu sirgstošā Oļega un viņa mātes Marinas kompleksās attiecības, kā arī mūsu izpratni par normālo un anormālo sabiedrībā.

Moderatore: Līga Bērziņa, Latvijas Autisma apvienības priekšsēdētāja.

VIDEO TIEŠRAIDE


PIEKTDIENA, 9. septembris plkst. 19:00

Saruna ar filmas Gandrīz svētais (Almost Holy, 2015) režisoru Stīvu Hūveru kinoteātrī K.Suns. Hūvera dokumentālās filmas Gandrīz svētais uzmanības centrā ir ukraiņu mācītāja Genādija Mohņenko harizmātiskā un pretrunīgā personība. Garīdznieks par savu misiju izvirzījis ielas bērnu glābšanu no narkotiku un alkoholisma posta.

Moderatore: Ilona Bičevska, jauniešu biedrības Avantis priekšsēdētāja.

VIDEO TIEŠRAIDE

08/09/2016