Arhīvs

Brīvdabas kinoseansi Ziedoņa muzejā

Ziedoņa muzejs augustā un septembra sākumā aicina viesus katru piektdienu plkst. 20:00 uz Latvijas filmu brīvdabas seansiem Murjāņos, Imanta Ziedoņa vasaras mājas „Dzirnakmeņi” pagalmā. Piektdien, 19. augustā, brīvdabas kino vakarā varēs noskatīties režisores Ināras Kolmanes dokumentālo filmu „Ručs un Norie”, bet pirms seansa – tikties ar montāžas režisori Līgu Pipari, kura pastāstīs par filmas tapšanas aizkulisēm un atbildēs uz viesu jautājumiem.

Turpinot rūpēties par Imantam Ziedonim tuvām idejām un vērtībām, Ziedoņa muzejs šogad sadarbībā ar Latvijas kinematogrāfistu savienības projektu “Kino visiem un visur Latvijā” piedāvā jaunākās latviešu spēlfilmas un dokumentālās filmas, jo dzejniekam vienmēr bijusi tuva jaunrade un tās veicināšana, sadarbība ar jauniem un talantīgiem cilvēkiem. Murjāņu brīvdabas kino vakarus papildina īpašie viesi, kuri saistīti ar programmā iekļautajām filmām, augustā vēl tiks demonstrēta spēlfilma “Modris” (vakara viesis – filmas režisors Juris Kursietis), bet 9. septembrī – dokumentālā filma “Īvāns” (vakara viesis – filmas režisors Andrejs Verhoustinskis).

Filma “Ručs un Norie” ir stāsts par divu eksotisku pasauļu sastapšanos, kas uzšķiļ pārsteidzošu emocionālu un dvēselisku radniecību. Antropoloģijas maģistratūras studente Norie Tsuruta no Japānas ierodas Latvijā, lai pētītu un rakstītu savu maģistra darbu par suitu novadu. Te viņa satiek vienu no vecākajām suitu sievām Mariju Steimani, sauktu par Ruču, kura nezina ne vārda angliski, toties dzied. Norie iemācās latviešu valodu un antropoloģiskā interese pamazām pārvēršas patiesā gara tuvībā, kas neapdziest pat tad, kad Norie ir spiesta atgriezties Japānā. Turpmāk Latvija un Japāna ir saistītas ar neredzamu un ļoti personisku pavedienu – Ručs raizējas par Norie „tur, tālumā”, bet Norie sauc Ruču par savu Latvijas vecmāmiņu un vēlas atgriezties.

Filma “Ručs un Norie” kļuva par titulētāko filmu 2015. gada Nacionālajā filmu festivālā “Lielais Kristaps”, saņemot kopumā četras balvas, arī kā labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma.

Filmas montāžas režisore Līga Pipare, kura savu artavu ieguldījusi tādās filmās kā “Rīgas Sargi”, “Rūdolfa mantojums”, “Sapņu komanda 1935” (Lielais Kristaps kā labākajai montāžas režisorei) un citās, pastāstīs par filmas tapšanas gaitu un labprāt atbildēs uz viesu jautājumiem.

Brīvdabas kino seansi Ziedoņa muzejā tiek organizēti sadarbībā ar Latvijas kinematogrāfistu savienības projektu “Kino visiem un visur Latvijā”, ko atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Nacionālais kino centrs. Murjāņu brīvdabas kino vakaru norisi atbalsta apdrošināšanas sabiedrība ERGO.

Kino seansi notiek arī lietus gadījumā, tad filmas tiek rādītas Murjāņu klētī. Ierašanās uz brīvdabas seansiem no plkst. 20:00, kinovakarus iesāk saruna ar viesi plkst. 20:30, tai seko filmas skatīšanās.

Ieejas maksa pieaugušajiem 5 Eiro. Pensionāriem, studentiem un jauniešiem vecumā no 12 līdz 18 gadiem atlaide.

TURPMĀKO KINO VAKARU PROGRAMMA

19. augustā plkst. 20:00 filma „RUČS UN NORIE”
(dokumentālā filma, rež. Ināra Kolmane, 65 min, 2015),
Vakara viesis: montāžas režisore Līga Pipare

26. augustā plkst. 20:00 filma „MODRIS”
(spēlfilma, rež. Juris Kursietis, 98 min, 2014),
Vakara viesis: režisors Juris Kursietis

9. septembrī plkst. 20:00 filma „ĪVĀNS”
(dokumentālā filma, rež. Andrejs Verhoustinskis, 80 min, 2015),
Vakara viesis: režisors Andrejs Verhoustinskis

 

Par Imanta Ziedoņa muzeju:
gadā Imants Ziedonis novēlēja sava muzeja veidošanu fondam „Viegli”, lai īstenotu senu sapni par to, ka viņa vasaras māja Murjāņos top par netipisku muzeju – vietu jaunradei. Iecerēts, ka Ziedoņa muzejs būs katra ceļš uz radošu ideju īstenošanu un sevis izzināšanu. 2015. gada vasarā topošais muzejs sāka piedāvāt dažādas aktivitātes apmeklētājiem.

Papildu informācijai:
Kristīne Tjarve
Komunikācijas projektu vadītāja
kristine.tjarve@fondsviegli.lv
Tālr. 29296617
www.ziedonamuzejs.lv

 

18.08.2016.

18/08/2016