Arhīvs

„Bille” dodas tūrē uz Latvijas novadiem

Pēc vasaras brīvdienām kultūras namos visā Latvijā būs skatāma viena no Latvijas simtgades filmām – režisores Ināras Kolmanes veidotā spēlfilma „Bille”. Tuvākie reģionu tūres seansi jau 25. augustā Lielvārdes Brīvdabas estrādē, 1. septembrī Ērgļu, Cesvaines, Gulbenes, Priekuļu, Vecumnieku novados un Salas pagastā, 2. septembrī  – Mazsalacas, Ķekavas, Rēzeknes novados. Turpmākie seansi, kas notiks visu septembri vairāk nekā 100 dažādās vietās Latvijā, atrodami portālā LSM.LV.

 

Jauno sezonu uzsākot, filmu Bille sāks demonstrēt arī kinoteātros Madonā un Talsos. Madonas kinoteātris Vidzeme, 31. augustā filmu demonstrēs kopā ar radošās komandas viesošanos, savukārt Talsu kinoteātris Auseklis filmu Bille iekļāvis sezonas atklāšanas filmu maratonā 1. un 2. septembrī.

Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei uzņemtā spēlfilma Bille iekļuvusi 2018. gada pirmā pusgada Latvijas apmeklētāko filmu desmitniekā, to noskatījušies jau vairāk nekā 40 tūkstoši skatītāju. Filmas mākslas departamenta uzburtā „ulmaņlaiku” sajūta filmas apmeklētājus ieved 30. gadu Latvijā. Filmēšana norisinājās gan Rīgā – autentiskajā rakstnieces Vizmas Belševicas bērnības mājā Vārnu ielā, Vecrīgā, Sarkandaugavā un Maskavas forštatē  –, gan Tērvetē, Tukuma apkaimē, Baldonē, Gulbenē un citur.

Mazās Billes ceļu pa kinoekrāniem pavada arī dažādi īpaši notikumi – piemēram, gardēžiem Billes komanda sadarbībā ar restorānu Tinto ir radījusi video recepti, kas parāda, kā pagatavot Billes tēva iecienīto cepto “siļķi avīzē”. Tas ir gardums, ar kuru mielojās ne tikai filmas galvenie varoņi, bet arī visa filmēšanas komanda, jo, kā jau filmas uzņemšanā ierasts, rekvizitores bija pagatavojušas vairākas porcijas. Videorecepte atrodama ŠEIT.

Filma tapusi pēc rakstnieces un dzejnieces Vizmas Belševicas daļēji autobiogrāfiskā romāna Bille. Mazā septiņgadniece Bille ir cīnītāja. Stingri audzinātai, viņai ik dienu sevi jāpierāda un jāapliecina, taču vairāk par visu Bille ilgojas pēc vecāku mīlestības un atzinības.  Par spīti grūtajai ikdienai Bille nezaudē dzīvesprieku. Kopā ar draugiem viņa dodas meklēt sapņu zemi Leiputriju, izpriecājas gadatirgū un uzsāk mācības pirmajā klasē.

Titullomu filmā atveido Rūta Kronberga, Billes mammas lomā iejutusies Elīna Vāne, savukārt tēvu spēlē Artūrs Skrastiņš. Vecmāmiņas lomu atveido Lolita Cauka. Filmā piedalās arī citi pazīstami latviešu aktieri – Lilita Ozoliņa, Gundars Āboliņš, Guna Zariņa, Pēteris Liepiņš, Vilis Daudziņš, Maija Doveika, Ilze Vazdika, Dace Makovska, Dace Bonāte, Agris Māsēns, Leons Krivāns un citi.

Filma tapusi kā Latvijas, Lietuvas un Čehijas kopražojums. Pamata finansējums saņemts Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei. Filmas izplatītājs Latvijā ir kompānija UzKino, visi tuvākie seansi Latvijas novados atrodami portālā LSM.LV ŠEIT. Filma reģionos tiek izplatīta sadarbībā ar apvienību Kinopunkts.

Vairāk par filmu “Bille” var uzzināt, sekojot tīmekļa vietnei www.facebook.com/BilleTheFilm

Filmas treileris – ŠEIT.

 

Papildu informācijai:
Evita Bērziņa,
producenta asistente,
mob. tel. 26862425,
e-pasts: evita.austra@gmail.com
www.devini.lv

23.08.2018.

23/08/2018